Który mobilny system operacyjny ma największy udział w rynku?

Adam Lulek Adam Lulek Newsy
Android iOS Windows

 
NetMarketShare śledzi ruch w sieci mobilnej. Oblicza on między innymi udział w rynku dla mobilnych systemów operacyjnych. Bazując na podstawie danych z ostatniego miesiąca, można stwierdzić, że Android był w stanie poszerzyć swoją lukę wobec iOS globalnie. Biorąc pod uwagę fakt, że flagowce Apple – iPhone 6s i Apple iPhone 6s Plus nie zostały wypuszczone do dnia 25 września, ich wpływ na statystyki jest niewielki. Nowe modele mogą natomiast zmienić wyniki w październiku, kiedy ruszy sprzedaż w wielu krajach.
 
Według NetMarketShare, we wrześniu globalny udział w rynku wynosił 53,54% dla Androida. W porównaniu do sierpnia, odnotowany został wzrost o 1,4 punktu procentowego z poziomu 52,14%. Dla przypomnienia, na początku roku, wynik ten wynosił jedynie 47,45%.
 
Dla konkurencyjnego iOSa, wrzesień był najgorszym miesiącem od kwietnia. Wynik jaki został osiągnięty w podanym terminie to 38,58% globalnego rynku, czyli o 2,24 punkty procentowe mniej niż w sierpniu (40,82%).Market Share
 
Windows Phone również stracił „kawałek tortu” we wrześniu. Udział w rynku smartfonów wykorzystujących mobilny system operacyjny Microsoftu spadł z sierpniowego poziomu 2,60% do 2,48% we wrześniu. Oczekuje się, że Windows 10 może nieznacznie zwiększyć wynik w tym obszarze.
 
Walka o klientów odbywa się praktycznie tylko i wyłącznie między Androidem i iOSem i nic tego faktu już nie zmieni. Różnica między nimi, co prawda wynosi (aż albo tylko) 14,94 punktu procentowego, jednak może zostać zmniejszona na skutek premiery flagowców od Apple.
 
źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy