Dobre wieści dla melomanów! Sony z nowymi słuchawkami jeszcze w tym miesiącu?

Mateusz Jamroz Mateusz Jamroz Newsy

Największy konkurent AirPods Pro doczeka się swojego następcy. Mowa o nowych słuchawkach nausznych od Sony. Nowa nazwa kodowa słuchawek to WH-1000XM5. Te mają oferować wiele zmian w stosunku do swojego poprzednika, który zdaniem użytkowników był niemal doskonały.

Sony idzie w dobrą stronę! 

Miniony model, czyli WH-1000XM4 wciąż cieszy się ogromną popularnością i jest stawiany na pierwszym miejscu jeśli chodzi o bezprzewodowe słuchawki nauszne. To zasługa aktywnej redukcji szumów, czyli ANC. Sama technologia ANC jest znana światu już od lat 80 XX wieku. Wracając jednak do tematu, w przypadku słuchawek WH-1000XM4 mogliśmy spotkać się z techniką kompensacji ciśnienia atmosferycznego. To własne dzięki temu tylko dźwięk ze słuchawek dociera do naszych uszu, tłumiąc zupełnie dźwięki z zewnątrz. Oczywiście całość jest w pełni regulowana i użytkownik może dopuszczać dźwięki z zewnątrz. Jeśli nie mieliście okazji tego sprawdzić, polecam, ciekawe wrażenie. 

Lekkie odświeżenie 

Design nowego modelu bardzo przypomina XM4, jednak z tą różnicą, że nauszniki wydają się być większe. A pałąk mocujący słuchawki wygląda znacznie delikatniej, można powiedzieć, że mniej ordynarnie.  Same nauszniki są minimalistyczne i dobrze wpasowują się w obecne trendy w świecie audio. 

Teraz trochę o wnętrznościach

O nich wiadomo nie wiele. Jednak, jak udało się ustalić, z zapowiedzi słuchawki miały oferować 40 godzin pracy na jednym ładowaniu z włączoną aktywną redukcją szumów. Niestety to się nie udało. Japońscy inżynierowie osiągnęli i tak zawrotne 30 godzin na jednym ładowaniu z włączonym systemem ANC. Prawdopodobnie 40 godzin będzie osiągalne jednak bez redukcji szumów. Na potwierdzenie tych informacji musimy czekać do premiery. Tak samo jak musimy poczekać na pełną specyfikację nowego produktu od Japońskiego giganta. 

Zobacz też: Gdzie kupić PlayStation 5 – konsola Sony jest dostępna i możesz ją kupić, ale cena…

Ale, że już WH-1000XM5?

Na oficjalnej stronie Sony padła data i godzina. Kalendarz wskazuje, że nowe słuchawki mają pojawić się 12 maja, czyli w najbliższy czwartek. Ogłoszenie ma być o godzinie 16.00. Prawdopodobnie wtedy poznamy cenę. Chociaż plotki mówią, że słuchawki pojawią się w cenie 399$. Gdyby przeliczyć to na PLN po dzisiejszym kursie (09.05.2022) nasze portfele schudłby o około 1783 zł. To i tak 1000 zł mniej niż wspomniane na początku artykułu słuchawki od Apple. 

Źródło: wccftech

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy