korzystanie z telefonu w toalecie

Korzystanie z telefonu w toalecie jest bardzo powszechne – ilu Polaków się do tego przyznaje?

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Jeśli myśleliście, że korzystanie z telefonu w toalecie to dosyć rzadko spotykane przypadki, bardzo możliwe, że byliście w błędzie. Z wyników badań opublikowanych przez NordVPN wynika, że robi to zdecydowana większość ludzi. Ankietowani zostali zapytani również o to, co konkretnie robią na telefonie w łazience oraz czy zdarzyło im się utopić swoje urządzenie w muszli.

Korzystanie z telefonu w toalecie to nie wyjątek, tylko reguła?

NordVPN oprócz oferowania usługi, która jest zawarta już w nazwie firmy, co jakiś czas przeprowadza też badania nad zwyczajami internautów i użytkowników elektroniki. Jedno z ostatnich dotyczyło korzystania z telefonu w łazience. Autorzy badania zapytali osoby z różnych krajów, czy to robią. Jeśli zabierasz ze sobą smartfon, gdy idziesz do toalety, to nie jesteś sam – 65% respondentów stwierdziło, że chodzi do łazienki z telefonem – czytamy w wynikach badania.

Najbardziej technologii w łazience potrzebują Hiszpanie – blisko 79,8% ankietowanych z tego kraju przyznało, że chodzi do tego pomieszczenia z telefonem. Na końcu listy znaleźli się natomiast Niemcy – tam też jednak większość badanych (54,8%) stwierdziła, że używa telefonu w łazience. Jak wypadli Polacy? 72,9% ankietowanych odpowiedziało twierdząco na pytanie o korzystanie z telefonu w toalecie. Poniżej procentowe wyniki twierdzących odpowiedzi dla pozostałych krajów:

  • USA – 70,8%
  • Kanada – 65,6%
  • Australia – 62,4%
  • UK – 59,2%
  • Francja – 63,6%
  • Holandia – 64,3%
  • Litwa – 66,9%

Po co komuś telefon w łazience? Większość uczestników badania (53,4%) stwierdziła, że używa go tam do scrollowania mediów społecznościowych. To zajęcie szczególnie popularne w Hiszpanii (robi to 64,8% respondentów) oraz Wielkiej Brytanii (61,6%). Wśród Litwinów tylko 37,3% ankietowanych wskazało na tę odpowiedź. Badani z tego kraju preferowali czytanie i słuchanie wiadomości (44,7%). Kanadyjczycy najbardziej preferują gry mobilne – prawie 40% kanadyjskich respondentów gra na smartfonie w łazience.

Amerykanie najczęściej dzwonią i wysyłają SMS-y. Polacy są prawie tak samo towarzyscy – 34% respondentów twierdzi, że dzwoni lub wysyła wiadomości do innych osób, będąc w łazience. Polacy lubią też oglądać filmy (31,1% respondentów), czytać wiadomości (37,3% respondentów) i korzystać z mediów społecznościowych (49,4% respondentów) – czytamy w wynikach badania. NordVPN twierdzi, że najbardziej produktywni w łazience są Niemcy i Australijczycy – po ok. 14% respondentów z tych krajów używa tam smartfona do zaplanowania swojego dnia.

Czytaj także: Elon Musk z planem rozwoju Twittera — na pierwszy ogień idzie zwiększenie liczby użytkowników

Korzystanie z telefonu w łazience może się jednak źle skończyć – np. upuszczeniem telefonu do muszli. Najbardziej niezdarni pod tym względem okazali się ankietowani z USA – taka sytuacja zdarzyła się 20,4% z nich.

źródło, zdjęcie główne: NordVPN

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy