ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

LG przygotuje Androida 6.0 tylko dla kilku smartfonów?

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Newsy
LG G4

W sieci pojawiły się pierwsze przecieki odnośnie modeli smartfonów LG, dla których producent przygotowuje aktualizację do wersji 6.0 (Marshmallow) systemu Android. Na ostateczne potwierdzenie poniższych informacji przyjdzie nam zapewne jeszcze poczekać jakiś czas.

LGWorld.com-says-Android-6.0-is-coming-to-only-the-LG-G3-and-LG-G4

Na prowadzonej przez tego koreańskiego producenta witrynie LGWorld.com w opisie dwóch smartfonów wymieniono wśród wersji oprogramowania  Android 6.0 – znany od kilku tygodni jako Marshmallow. Dokładniej mówiąc tylko przy LG G3 i G4. Bazując na informacjach przekazanych przez LG do listy aktualizowanych modeli dołączy jeszcze dopiero niedawno zaprezentowany LG V10, który aktualizację systemu z wersji 5.1 do 6.0 ma otrzymać tak szybko, jak to będzie możliwe.

g4-update

Los reszty smartfonów tego producenta na ten moment nie jest znany (oczywiście z wyłączeniem smartfonów z serii Nexus). Jeśli aktualizacje trafią jednak tylko do tych trzech modeli to LG niewątpliwie dołączy do grona producentów, którzy szybko porzucają swoje smartfony – choć te nadal są bardzo popularne jak choćby słynny model G2. Użytkownikom tego, i innych wyżej nie wymienionych urządzeń nie pozostaje nic innego jak mieć nadzieję na to, że w oficjalnym komunikacie LG ogłosi nowy system dla większej ilości modeli. Zawsze też można zwrócić się w stronę tworzonych przez niezależne zespoły nowszych Romów – społeczność XDA z pewnością zadba jeszcze długo o nowsze oprogramowanie dla popularnych urządzeń.

Źródło:phonearena.com

Sprawdź najnowsze wpisy