ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Znamy specyfikację Xiaomi Mi Note 2

Autor: Paweł Bilski Kategoria: Newsy
Xiaomi logovol2

Trzeba przyznać, że tegoroczna jesień jest nad wyraz ciekawa. Wśród zbliżających się premier na rynku azjatyckim na ustach większości pojawia się Xiaomi Mi5. Wraz z premierą Mi5 najprawdopodobniej jednak zobaczymy nieco większą propozycję od Chińczyków – Xiaomi Mi Note 2.

Xiaomi Mi Note 2, poprzednio nazywany również Mi 5 Plus jest obok Mi5 najbardziej oczekiwanym produktem dla fanów Xiaomi. Będziemy tutaj mieli do czynienia z nienagannym designem w połączeniu z mocną specyfikacją. Sama obudowa ma być wykonana z metalu. Smartfon będzie dostępny w wielu kolorach, oprócz standardowych – czarnego i białego będziemy mieli do wyboru różowy, złoty a z biegiem czasu mamy poznać więcej opcji.

mi note 2

Przechodząc do samej specyfikacji trzeba zacząć od ekranu. 5.7 calowy ekran QHD ma być jedną z najbardziej zauważalnych cech telefonu. Najważniejszą oczywiście będzie procesor – Snapdragon 820 wspomagany przez 4GB RAM. Najnowszy procesor Qualcomma ma zagościć również w Mi5. Jeśli chodzi o aparat to Xiaomi również przygotowało coś nowego. Podwójna kamera główna 16 MP ma według przecieków spełniać swe zadanie ponadprzeciętnie nawet przy bardzo słabym oświetleniu. Frontowy aparat będzie posiadał matrycę 8 MP. Dla tych którzy spodziewają się Androida Marshmallow w nowych produktach Xiaomi mamy złą wiadomość. Producent raczej wyposaży nowe urządzenia w Androida 5.1.1.

Chińskie źródła nie podają oficjalnej daty premiery Xiaomi Mi Note 2, ale spodziewamy się, że wypadnie ona w okolicach Listopada.

Źródło: mobpicker

Sprawdź najnowsze wpisy