hulajnogi elektryczne red bull racing (3)

Hulajnogi elektryczne Red Bull Racing trafiają do Polski – gratka dla fanów Formuły 1

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Firma 4cv wprowadza na polski rynek hulajnogi elektryczne Red Bull Racing. Pojazdy charakteryzują się m.in. bezdętkowymi oponami oraz podwójnymi hamulcami. Urządzenia są już dostępne w sprzedaży i wiemy, ile trzeba za nie zapłacić.

Hulajnogi elektryczne Red Bull Racing dostępne w Polsce

Pojazdy, które trafiły już do sprzedaży w Polsce, to Red Bull Racing 8.5 oraz Red Bull Racing 10. Liczba w nazwie oznacza średnicę kół wyrażoną w calach. Design hulajnóg elektrycznych został tak zaprojektowany, by nawiązywać do słynnego zespołu startującego w wyścigach Formuły 1.

Oba pojazdy posiadają bezdętkowe opony wykonane w technologii honeycomb – ich powierzchnia przypomina plaster miodu. Ma to zwiększać trwałość i odporność na uszkodzenia, a także korzystnie wpływać na amortyzację. Opony wykonano, łącząc naturalną gumę i tworzywo polimerowe. Producent zastosował silnik o mocy 350 W oraz akumulatory o pojemności:

  • 7500 mAh (zasięg 20 km, pełne ładowanie trwa do 5 godzin) – w Red Bull Racing 8.5
  • 10 000 mAh (zasięg 30 km, pełne ładowanie trwa 7-8 godzin) – w Red Bull Racing 10

Choć wygląd hulajnóg nawiązuje do wyścigów Formuły 1, to rzeczywiste możliwości techniczne pojazdów już niezupełnie. Hulajnogi Red Bull Racing zostały zaprojektowane z myślą o umożliwieniu użytkownikom rozwinięcia prędkości jazdy jedynie do maksymalnej dopuszczalnej prędkości w przestrzeni miejskiej – 20 km/h – czytamy w komunikacie poświęconym premierze urządzeń. Bezpieczeństwo ma zapewniać również podwójny hamulec (elektryczny i tarczowy). Nie zabrakło oświetlenia i sygnału dźwiękowego. Jest też wyświetlacz umożliwiający kontrolę poziomu naładowania baterii, prędkości oraz przejechanego dystansu.

Czytaj także: Helikopter złapał silnik rakietowy – Rocket Lab chce być jak SpaceX

Nowe hulajnogi są już dostępne w sklepach Media Expert i Neonet. Za model Red Bull Racing 8.5 trzeba zapłacić 1999 zł, a za Red Bull Racing 10 – 2499 zł. W Media Expert do jutra obie hulajnogi można kupić jednak z rabatem w wysokości 100 zł.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy