[WIT #4] Apple Watch w Polsce! Ceny od 1699 zł do nawet 80000 zł!

Adam Lulek Adam Lulek Newsy
Apple Watch

 
Ponad rok od czasu pierwszej prezentacji i pół roku od wejścia do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych na polskim rynku debiutuje Apple Watch. Smartwatch Apple będzie w naszym kraju dostępny od 9 października. Informuje nas o tym zarówno polska strona Apple jak i resellerzy.
 
Nie ma jeszcze żadnych informacji czy tego dnia będzie można tylko zamówić urządzenie, czy po prostu przyjść do naszego lokalnego sprzedawcy Apple i wyjść z Watchem na ręku. Warto przypomnieć, że tego samego dnia debiutuje w Polsce iPhone 6s i 6s Plus.
 
Można powiedzieć, że zarówno nowe smartfony jak i smart-zegarek pojawią się w sprzedaży u nas wcześniej niż przewidywali niektórzy analitycy, blogerzy czy strony internetowe. Nic nie zmienia faktu, że premiery obu tych urządzeń dzieli prawie równy rok czasu.
 
Apple Watch będzie dostępny w trzech wersjach nazwanych Apple Watch Sport, Apple Watch oraz Apple Watch Edition. W Polsce będą dostępne wszystkie wersje dostępne w innych krajach. Wśród nich są również nowe, zaprezentowane na wrześniowej konferencji kolory.
 
Apple Watch Sport posiada kopertę wykonaną z anodyzowanego aluminium. Będzie dostępny w czterech wariantach wykończenia, jako aluminium w kolorze srebrnym, gwiezdnej szarości, a także różowego i żółtego złota. Paski do tego modelu wykonane są z fluoroelastomeru. Możemy kupić model w jednym z ośmiu kolorów, ewentualnie dokupić jeden z dodatkowych kilkunastu wariantów kolorystycznych. Wyświetlacz Apple Watch Sport wykonany jest ze szkła Ion-X (tego samego, które jest na ekranie iPhone 6s). Ceny rozpoczynają się od kwoty 1699 zł za model 38 mm, wersja 42 mm niezależnie od koloru kosztuje 1949 zł.
 
Model znany jako po prostu Apple Watch ma kopertę ze stali nierdzewnej. Charakteryzuje się lustrzanym połyskiem, w przeciwieństwie do matowej powierzchni tańszego modelu. Jego wyświetlacz pokryty jest taflą szkła szafirowego. Do wyboru mamy 20 różnych modeli. Dostępne paski wykonane są z kilku rodzajów materiałów. Zaczynamy od fluoroelastomeru, poprzez skórę licową, bransoletę panelową ze stali nierdzewnej, a kończymy na ekskluzywnej bransolecie mediolańskiej. Większa jest rozpiętość cen. Najtańszy model 38 mm kosztuje 2749 zł z paskiem z fluoroelastomeru, jego wersja 42 mm to koszt 2949zł. Wersje z paskiem skórzanym to już koszt 3249 zł za 38 mm i 3499 zł za 42 mm. Dokładnie tyle samo kosztują wersje z bransoletą mediolańską. Cena Apple Watch wykonanego ze stali nierdzewnej z bransoletą panelową wynosi 4749 zł za 38 mm oraz 4999 zł za 42 mm. Najdroższy jest model ze stali nierdzewnej w kolorze gwiezdnej czerni z bransoletą panelową w kolorze takim jak koperta, 5249 zł za wersję 38 mm i 5499 zł za 42 mm. Robi się coraz drożej a to jeszcze nie koniec. Pamiętajmy, że poszczególne wersje różnią się wykonaniem, a nie funkcjonalnością.
 
W ten sposób doszliśmy do modelu Apple Watch Edition. Wykonanie to oszałamiające 18-karatowe żółte lub szafirowe złoto. Wyświetlacz pokrywa szafirowe szkło. Ten model sprzedawany jest w zupełnie innym, skórzanym opakowaniu, które posiada wbudowaną ładowarkę indukcyjną. Do wyboru mamy osiem modeli. Ceny potrafią przyprawić o niemały zawrót głowy. Wersja 38 mm zarówno z różowego jak i żółtego złota z paskiem z fluoroelastomeru (czyli polimer) to koszt 47000 zł, o 10000 zł jest droższa większa wersja. Kolejne wersje ze skórzanymi paskami, posiadające również pokryte złotem klamry to koszt 70000 zł albo 80000 zł.
 
źródło: własne, apple

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy