xiaomilogo

 

Chociaż Xiaomi niedawno zaprezentowało Mi 4c który swoją specyfikacją oraz ceną (ok. 200$) prezentuje się na tle konkurencji wręcz świetnie to jednak wielu fanów z niecierpliwością wypatruje nowego flagowca – Mi5. Kolejne plotki coraz bardziej podsycają atmosferę. Niedawno dowiedzieliśmy się, że we wnętrzu smartfona zagości Snapdragon 820, a teraz źródła mówią o kolejnej innowacji.

 

Mowa tutaj o czytniku linii papilarnych 3D. Xiaomi byłoby pierwszym producentem który zastosowałby tę technologię Qualcomma, a warto wspomnieć, że nowy procesor tej firmy ową funkcję będzie wspierał. W czym skaner linii papilarnych 3D jest lepszy od tego standardowego – 2D? W technologii 3D zmienia się całkowicie technika działania. Całość jest oparta na ultradźwiękach. Czytnik wysyła fale dźwiękowe i na podstawie sygnałów które odbijają się od skóry palca tworzy jego trójwymiarową mapę. Takie rozwiązanie jest też oczywiście lepsze w zastosowaniu codziennym bowiem taki rodzaj skanowania ignoruje wszystko co ma zbyt małą gęstość, czyli w przypadku kiedy będziemy mieli brudne ręce, spocone czy też nasmarowane kremem to taki czytnik 3D nie będzie miał żadnych problemów z odczytaniem naszych linii papilarnych. Tego typu rozwiązanie jest też oczywiście trudniejsze do oszukania. Całość można zobaczyć na filmie który Qualcomm udostępnił w marcu.

 

 

Wygląda więc na to, że Xiaomi szykuje nie tylko smartfon z mocnymi podzespołami, ale przede wszystkim wyposażonego w innowacyjne technologie. Premiera urządzenia prawdopodobnie będzie miała miejsce pod koniec tego roku. To może być prawdziwy potwór.

 

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.