apple watch 8

Apple Watch 8 z czujnikiem temperatury ciała? Pojawiły się nowe informacje

Maksymilian Rybicki Maksymilian Rybicki Newsy

Apple anulowało plany zaimplementowania czujnika temperatury ciała do Apple Watch Series 7, ale według najnowszych plotek, ta funkcja może pojawić się w Apple Watch Series 8. Do premiery pozostało zaledwie kilka miesięcy, a Ming-Chi Kuo niejednoznacznie informuje o nowej funkcji.

Apple od dawna planuje czujnik temperatury ciała

Przed zeszłoroczną premierą Apple Watcha 7 generacji, pojawiało się dużo przecieków jakoby nowy smartwatch z Cupertino, miał posiadać wbudowany czujnik temperatury ciała. Jak się jednak okazało podczas premiery, Apple nie wyposażyło swojego zegarka w taką funkcję.

Ming-Chi Kuo potwierdza, że Apple pracuje nad czujnikiem

Według renomowanego analityka Ming-Chi Kuo Apple pracuje nad zaimplementowaniem funkcji mierzenia temperatury ciała, w najnowszej odsłonie swojego smart zegarka, która prawdopodobnie będzie miała swoją premierę na przełomie września i października bieżącego roku.

W wątku tweetów Kuo wyjaśnił, że Apple pierwotnie zamierzało oferować funkcję pomiaru temperatury ciała w modelach Apple Watch Series 7, ale firma odłożyła plany, gdy opracowany przez nią algorytm pomiaru temperatury ciała nie spełniał wymagań przed wejściem urządzenia na rynek.

Kuo uważa, że nadchodzący Apple Watch Series 8 może być wyposażony w funkcję monitorowania temperatury ciała, pod warunkiem, że „algorytm spełni wysokie wymagania Apple przed masową produkcją”.

Problemy z algorytmem

Problemy Apple związane były rzekomo z faktem, że temperatura skóry szybko zmienia się w zależności od środowiska, a ponieważ smartwatch nie może monitorować temperatury całego ciała za pomocą sprzętu, funkcja ta jest w dużym stopniu zależna od algorytmu, który zapewnia dokładne wyniki.

Zobacz też: Wada Apple Watch i pozew zbiorowy – szykują się kolejne problemy

Kuo dodał, że Samsung ma podobne problemy z pomiarem temperatury ciała. Według niego Galaxy Watch 5 może również nie być wyposażony w funkcję monitorowania temperatury ciała ze względu na ograniczenia algorytmiczne.

Zarówno Kuo, jak i Mark Gurman z Bloomberga dyskutowali już wcześniej, w jaki sposób zegarki Apple z 2022 r. mogą oferować funkcje monitorowania temperatury ciała, ale plotki związane z tą funkcją ucichły w ostatnim czasie. Dzisiejsze komentarze Kuo wydają się budzić dalsze wątpliwości co do tego, czy funkcja ta faktycznie zadebiutuje w Apple Watch Series 8 jeszcze w tym roku.

Uważacie, że taka opcja w zegarku jest przydatna? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy