microsoft edge

Nowy wygląd Microsoft Edge. Już dziś możesz przetestować nowości

Maksymilian Rybicki Maksymilian Rybicki Newsy

Microsoft przy najnowszej aktualizacji swojej przeglądarki Edge (w poglądowej wersji Canary) wprowadził zmiany w interfejsie, udostępniając m.in. przeprojektowany widok otwartych kart z zaokrąglonymi rogami zakładek oraz rozmycie Mica Blur. Sprawdź, jak możesz włączyć tę funkcję.

Czym jest efekt rozmycia Mica Blur w Microsoft Edge?

Mica Blur jest całkiem podobne do rozmycia akrylowego. Pobiera natomiast próbki z tapety komputera aplikacji znajdujących się za aktywnym oknem, dzięki temu jest mniej zasobochłonne. Efekt ten obecny jest już w aplikacji Ustawienia i Eksploratorze plików.

Tym razem Microsoft umożliwił dodanie efektu rozmycia mica do tytułu i pasków narzędzi w przeglądarce Microsoft Edge. Zmiany przygotowane przez giganta z Redmond mają sprawić, że Edge będzie wyglądał ładniej, ale przede wszystkim spójnie z całym projektem systemu Windows 11.

Zobacz też: Microsoft Edge dogonił Safari i ma nową, przydatną funkcję

Możesz nałożyć mikę na tło swojej aplikacji, aby zachwycić użytkowników i stworzyć wizualną hierarchię, wspomagając produktywność, poprzez zwiększenie przejrzystości tego, na którym oknie efekt jest skupiony. Mika została zaprojektowana specjalnie z myślą o wydajności aplikacji, ponieważ tylko raz pobiera próbkę tapety z pulpitu, aby utworzyć wizualizację.

– czytamy w informacji od Microsoft.

Jak włączyć efekt rozmycia?

Aby skorzystać z efektu rozmycia mica, należy włączyć ustawienia oraz wybrać opcję „Pokaż efekty wizualne systemu Windows 11 na pasku tytułu i pasku narzędzi (podgląd)”, a następnie ponownie uruchomić przeglądarkę, aby zastosować zmiany.

Microsoft udostępnił także funkcję, dzięki której karty z przeglądarki Edge otrzymują zaokrąglone narożniki.

Jak włączyć zaokrąglone rogi kart?

  1. Wpisz „Edge://flags” w pasku adresu i naciśnij Enter.
  2. Wyszukaj „eksperymentalny wygląd” na pasku u góry.
  3. Z menu wybierz „włączone” i uruchom ponownie Edge.
  4. Przejdź do ustawień krawędzi.
  5. Wybierz Wygląd.
  6. Włącz opcję Pokaż efekty wizualne systemu Windows 11 i Użyj opcji zaokrąglonych rogów .
  7. Uruchom ponownie Microsoft Edge.

Zaokrąglone rogi systemu Windows 11 i efekty Mica Blur w Microsoft Edge są testowane w wersji 102. Zgodnie z harmonogramem wydań, Edge 102 ma być publicznie dostępny w tygodniu 26 maja 2022 r.

Źródło: WindowsCentral

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy