Ikea z nagrodą Red Dot Award za stolik z wbudowanym oczyszczaczem powietrza

Maksymilian Rybicki Maksymilian Rybicki Newsy

Stolik Ikea Starkvind z wbudowanym oczyszczaczem powietrza oraz wodooszczędna bateria Ikea Saljen zdobyły nagrodę Red Dot Award 2022 w kategorii Product Design. Nagroda Red Dot Design Award to jeden z największych konkursów projektowych na świecie i uznawany na całym świecie znak doskonałego wzornictwa.

Stolik z wbudowanym oczyszczaczem powietrza

STARKVIND to inteligentny oczyszczacz powietrza, a także stolik pomocniczy. Jest to swoiste połączenie technologii z wyposażeniem domu. Dzięki połączeniu tych dwóch czynników, powstał produkt, który oszczędza miejsce i wtapia się w domy ludzi. Stolik został opracowany przez projektanta IKEA Davida Wahla i właściciela produktu Henrika Telandera.

To produkt, w którym ciężko pracowaliśmy nad połączeniem technologii i wystroju wnętrz. Bardzo się cieszymy, że zdobyliśmy nagrodę Red Dot Award za stół STARKVIND z oczyszczaczem powietrza. STARKVIND to coś więcej niż oczyszczacz powietrza, to piękny dodatek do domu

– mówi Henrik Telander, właściciel produktu w IKEA of Sweden.

Wodooszczędna bateria umywalkowa IKEA SALJEN

Okazuje się, że stolik Starkvind to nie jedyny produkt szwedzkiej sieci meblowej, który został doceniony przez jury Red Dot Award. Nagrodę zdobyła również bateria umywalkowa SALJEN, która jest najtańszą wodooszczędna baterią w portfolio IKEA. Produkt został opracowany przez projektanta IKEA, Mikaela Axelssona, wraz z dużym zespołem składającym się z projektantów produktów, inżynierów i dostawców.

Aby uzyskać przystępną cenę, IKEA zastosowała w korpusie baterii SALJEN tworzywo sztuczne, zachowując jednocześnie wysokiej jakości wewnętrzne, znormalizowane komponenty i armaturę, aby zapewnić długą żywotność i możliwość rozbudowy. Nadwozie baterii jest częściowo wykonane z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, z zamiarem zwiększenia udziału materiałów pochodzących z recyklingu i/lub materiałów odnawialnych.

ZOBACZ TAKŻE: Bez śrubek i gwoździ – nowa ładowarka Qi Sjömärke pokazuje, że IKEA ma świetne pomysły

Nagroda Red Dot Design Award to jeden z największych konkursów projektowych na świecie i uznawany na całym świecie znak doskonałego wzornictwa. W 2022 roku projektanci, biura projektowe i producenci z około 60 krajów zgłosili produkty do nagrody Red Dot Award w dyscyplinie Product Design. Kierując się mottem „W poszukiwaniu dobrego designu i innowacji”, 48 międzynarodowych członków jury Red Dot oceniało każdy produkt.

Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że IKEA otrzymała nagrodę Red Dot Awards 2022. Dla nas jest to nie tylko uznanie dla dwóch wspaniałych produktów IKEA, ale także stojąca za nimi filozofia projektowania, nasz pomysł na demokratyzację dobrego designu

– mówi Johan Ejdemo, kierownik projektu, IKEA of Sweden.

Źródło: Ikea Sweden

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy