samsung se370

 
Kilka miesięcy temu pojawiły się plotki, że Samsung wkrótce zaprezentuje swój pierwszy monitor, który został wyposażony w bezprzewodową ładowarkę. Jego ekran będzie 23,6-calowy. Warto odnotować, że jest on pierwszym na świecie monitorem, który posiada zintegrowaną funkcję bezprzewodowego ładowania dla kompatybilnych urządzeń przenośnych. Producent rozpoczął już przedsprzedaż dla tego monitora. Przesyłki rozpoczną się w najbliższej przyszłości.
 
Przyjrzyjmy się też szczegółom tej niezwykłej technologii. Okrągły obszar bezprzewodowego ładowania jest zintegrowany w podstawce monitora. Użytkownicy po prostu muszą położyć telefon na podstawce, aby rozpocząć ładowanie. Status jest potwierdzony przez światła LED. Oczywiście, taki „bajer” nie jest dla kogoś, kto nie ma smartfona, który obsługuje ładowanie bezprzewodowe. Wszystkie z ostatnich wysokiej klasy urządzeń firmy są wyposażone w taką funkcję. Zatem monitor to chyba naturalna kolej rzeczy.
 
Jednak rodzi się pytanie czy potrzebna? Technologia się powinna rozwijać, ale ma być ona użyteczna dla swoich klientów. Czy ten pomysł taki jest? Osobiście nie korzystałem, ale sądząc jedynie po tym, co przeczytałem i widziałem – dla mnie nie. Jest to zdecydowany przerost formy nad treścią. Można się tu zastanowić co będzie następne? Strach pomyśleć… Warto dodać, że cena za takie urządzenie to jedyne $ 249,99.
 
źródło: sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.