Awaria UPC - nie działa telewizja

Awaria UPC – nie działa telewizja w całym kraju

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Długi weekend trwa w najlepsze, mimo że wieczory są coraz cieplejsze, a pogoda naprawdę dopisuje, to wiele osób postanowiło spędzić je w domu przed telewizorem. Jednak wszystko wskazuje na to, że klienci UPC muszą zmienić swoje plany z powodu awarii telewizji. Dokładnie tak, nie regulujcie swoich odbiorników — to nie z waszymi telewizorami jest problem, a najzwyczajniej UPC nie działa.

Awaria UPC – nie działa telewizja

Awaria UPC - nie działa telewizja

Media społecznościowe giganta milczą. Ostatni wpis na nich umieszczony — o ironio — mówi o ofercie programów w sam raz na długi, majowy weekend. No cóż, raczej rozminęło się to z planami użytkowników. Sam problemy zauważyłem przebywając w Lublinie u Teściowej, jednak według opinii na serwisie Downdetector problemy dotykają całego kraju. W komentarzach padają nazwy takich miast jak Kraków, Warszawa, Mińsk, czy Kalisz. W chwili pisania tego tekstu znalazło się tam prawie 1200 zgłoszeń, a licznik ciągle rośnie. Z drugiej jednak strony kinomanciacy korzystający z oferty UPC nie są od razu skazani na porażkę — o ile z telewizją faktycznie jest problem, tak łączność internetowa działa bez najmniejszych problemów. Wystarczy więc sięgnąć po coś z oferty jednej z platform VOD.

Zobacz też: Darmowy Internet i telewizja od UPC dla obywateli Ukrainy – nowe pakiety wsparcia

Niektóre osoby zaczęły doszukiwać się związku tej awarii z przejęciem UPC przez Play. Biorąc jednak pod uwagę, że fioletowy operator nie boryka się z żadnymi większymi problemami, to nie ma podstaw, aby łączyć ze sobą te dwie kwestie. Najprawdopodobniej jest to zwykła awaria. Kiedy jednak zostanie ona naprawiona? No cóż, konto społecznościowe dostawcy usług milczy. Jednak biorąc pod uwagę, że mamy sobotni wieczór, a jutro jest 1 maja, to raczej nie należy się spodziewać zbyt szybkiego usunięcia awarii. Co oczywiście nie oznacza, że czeka nas majówka bez telewizji. Oczywiście wszystko zależy od skali problemu, z jakim boryka się gigant. Dlatego powtarzam: nie regulujcie telewizorów i nie bawcie się  w ponowne wyszukiwanie kanałów: problem nie leży po Waszej stronie.

Aktualizacja:

Pojawia się coraz więcej głosów skarżących się na to, że nikt w UPC nie odbiera telefonów. Jednak biorąc pod uwagę godzinę i datę nie jest to niczym niespodziewanym. Okazuje się jednak, że osoby ze smart TV mogą obejść problem z awarią: wystarczy jedynie pobrać UPC Go i za pośrednictwem tej aplikacji można bez problemu oglądać wszystkie programy i kanały dostępne w usłudze, które działają bez żadnego problemu. 

Źródło: downdetector

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy