new nest hub

Nest Hub wymyślony na nowo – czym Google może nas zaskoczyć?

Maksymilian Rybicki Maksymilian Rybicki Newsy

Jak donosi 9to5Google, Google może pracować nad nowym urządzeniem Nest Hub z wymiennym wyświetlaczem. Portal sugeruje, że jego źródło jest „sprawdzone i zaznajomione z planem Google” oraz podaje, że gadżet może zostać wprowadzony już w tym roku.

Jakie są obecne modele Nest Hub?

Linia inteligentnych wyświetlaczy Google zaczyna się dziś od 99,99 USD za Nest Hub (2. generacji) z funkcją śledzenia snu i gestów powietrznych. Najnowsza generacja została zaprezentowana rok temu i sprzedawana jest jako niedrogi „towarzysz przy łóżku”, który działa dobrze, nawet jeśli nie korzystasz z funkcji zdrowia. Na rynku jest też dostępny Nest Hub Max z 2019 roku w cenie 229 USD z większym 10-calowym ekranem i mocniejszym sprzętem audio, który Google często pokazuje jako urządzenie wykorzystywane w kuchni. Ze względu na wbudowaną kamerkę, może on służyć także jako urządzenie do wideokonferencji.

Nowy Nest Hub z z odłączanym tabletem

9to5Google poinformowało, że Google może pracować nad nowym Nest Hubem z odłączanym tabletem. Urządzenie, które ma zostać wprowadzone na rynek w tym roku, miałoby ekran, który można będzie wyjąć z głośnika podstawowego, a następnie potencjalnie używać jak każdego innego tabletu.

9to5Google nie podaje źródła, ale informuje, że ich źródło „okazało się zaznajomione z planem Google”. Najnowsze funkcje, które Google dodało do swoich obecnych urządzeń Nest Hub, mogą również sugerować, że gigant z Mountain View może myśleć o urządzeniu jako bardziej hybrydowym tablecie niż typowym hubie domowym.

ZOBACZ TAKŻE: Revolut Payments znika z rynku. Co stanie się z kontami użytkowników?

Google jakiś czas temu zaktualizowało interfejs w Nest Hub drugiej generacji i Nest Hub Max, aby zawierał podobny do tabletu program uruchamiający, wprowadzając skróty, które pojawiają się po przesunięciu w górę nad paskiem ustawień. Dodatkowo dodano bardziej zaawansowaną przeglądarkę z klawiaturą w stylu Gboard do nawigacji.

Nie jest jasne, w jaki system operacyjny może zostać wyposażony tablet. Nest Hub drugiej generacji obsługuje system Google Cast, który prawdopodobnie byłby zbyt lekki dla nowego urządzenia. Oryginalny Nest Hub został niedawno zaktualizowany do systemu operacyjnego Fuchsia, ale nie jest pewne czy nowy tablet działałby również w oparciu o ten system.

To tajemnicze nowe urządzenie mogłoby konkurować z istniejącymi produktami, takimi jak Lenovo Smart Tab M10 Plus i Lenovo Smart Tab M10, które są już wyposażone w stację dokującą.

Jeśli urządzenie miałoby zostać zaprezentowane jeszcze w tym roku, prawdopodobną datą mogłaby być jesienna konferencja Google, na której zostaną zaprezentowane nowe modele telefonów Google Pixel.

Jak myślicie, czy Google wypuści Nest Huba z odłączanym tabletem? Dajcie znać w komentarzach, czy podoba Wam się taki pomysł.

Źródło: 9to5Google

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy