Afera o Twittera. Gwiazdy grożą Muskowi, że opuszczą platformę

Maksymilian Rybicki Maksymilian Rybicki Newsy

Po przejęciu Twittera przez właściciela Tesli, wielu amerykańskich celebrytów zaczęło protestować oraz grozić, że usunie swoje konta z platformy społecznościowej przejętej przez Muska.

Elon Musk kupuje Twittera

Elon Musk przejął w zeszłym tygodniu giganta mediów społecznościowych za 44 miliardy dolarów i zobowiązał się do wzmocnienia platformy, aby mogła wykorzystać swój potencjał jako światowy „cyfrowy plac miejski”, na którym ludzie z całego świata będą mogli wymieniać się opiniami.
Jedną z gwiazd, która wyraziła zaniepokojenie przejęciem Twittera przez miliardera, jest Cate Blanchett, która wydała oświadczenie.


„To niebezpieczne”

– powiedziała zdobywczyni Oskara podczas gali Chaplin Award w Nowym Jorku.

Blanchett nie jest jedyną gwiazdą Hollywood, która krytykuje przejęcie Muska, a wielu celebrytów, w tym Jameela Jamil, grozi porzuceniem Twittera w proteście.

Rob Reiner, gwiazda sitcomu All In The Family z lat 70., powiedział, że obawia się, że „przestępca” Trump będzie miał teraz reaktywowane konto, mimo że były prezydent wykluczył powrót i twierdzi, że pozostanie na własnej platformie „Truth Social”.

Sunny Hostin z The View zarzuca Muskowi, że ten był zainteresowany tylko ochroną „wolności słowa heteroseksualnych białych mężczyzn”, a demokratyczna senator USA Elizabeth Warren opisała umowę jako „niebezpieczną dla demokracji”. Głos zabrała także Mia Farrow, pisząc na Twitterze: „Cóż, jeśli Twitter stanie się jeszcze bardziej toksyczny… będzie traktowany mniej poważnie, a ludzie tacy jak ja zrezygnują – dla spokoju ducha”.

ZOABCZ TAKŻE: Revolut Payments znika z rynku. Co stanie się z kontami użytkowników?

Organizacje zajmujące się prawami człowieka również zainteresowały się sprawą przejęcia Twittera, przy czym Amnesty International wyraziła zaniepokojenie jakąkolwiek potencjalną decyzją, jaką Twitter może podjąć po przejęciu przez Muska, aby przyjąć łagodniejsze podejście do walki z „mową nienawiści”.

Wewnętrzne ataki pracowników Twittera

W międzyczasie lewicowi pracownicy z Kalifornii zbombardowali witrynę i wewnętrzne fora dyskusyjne atakami na Muska i wzbudzili obawy, że pod nowym reżimem zostaną zmuszeni do zaprzestania pracy w domu.

Jak donosi Daily Mail po atakach pracowników, Twitter zablokował swoim programistom wprowadzanie zmian w aplikacji, aby zapobiec jej sabotowaniu przez lewicowy personel, rozgniewany przejęciem Elona Muska za 44 miliardy dolarów – w obliczu wybuchu histerii wśród liberalnych osobistości z mediów społecznościowych, które grożą odejściem z platformy społecznościowej.

ZOBACZ TAKŻE: Darmowe dostawy w ramach pakietu Smart na Allegro Lokalnie

Elon Musk zdaje się nie przejmować protestami i oskarżeniami ze strony celebrytów, komentując krótko:

Skrajna lewica nienawidzi wszystkich, w tym samych siebie!

Jak myślicie, jaka przyszłość czeka Twittera po przejęciu przez Elona Muska?

Źródło: DailyMail

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy