Pixy

Snapchat zaprezentował kieszonkowego drona Pixy

Maksymilian Rybicki Maksymilian Rybicki Newsy

Snapchat zaprezentował swojego pierwszego drona. Pixy to mini dron, który ma pomóc nagrać materiały wideo udostępniane później na platformach społecznościowych.

Pixy to nie pierwszy sprzęt zaprezentowany przez Snapchat

Spectacles 3

Snapchat w Polsce kojarzy się przede wszystkim z platformą społecznościową, ale faktem jest, że Snap jest także producentem sprzętu. Pierwszym gadżetem, który mogliśmy zobaczyć, były okulary Spectacles z wbudowaną kamerką do nagrywania relacji. Zostały wprowadzone na rynek w 2016 roku i od tego czasu miały już nawet kilka aktualizacji. Amerykańska firma zapowiedziała nawet nową wersję okularów Spectacles opartą o rozszerzoną rzeczywistość (AR), ale na razie nie doczekały się swojej oficjalnej odsłony.

Pixy – kieszonkowy dron dla miłośników mediów społecznościowych

Najnowszą innowacją sprzętową jest mały, kieszonkowy dron o nazwie Pixy. Został wyposażony w cztery malutkie śmigła, nie ma kontrolera, ani nawet gniazda SD — jest pokrętło aparatu, które pozwala ustawić, jak dron będzie latał. Wystarczy naciśnięcie przycisku, a Pixy poleci po jednej z czterech wstępnie ustawionych tras. Może się unosić, orbitować oraz podążać za użytkownikiem, bez sterownika ani konfiguracji. Dla Pixy dłoń jest bazą, na której delikatnie ląduje po zakończeniu lotu.

Dron rejestruje filmy 2,7K i zdjęcia 12 MP. Jest bardzo lekki, ponieważ waży tylko 101 gramów z wymienną baterią. Na jednym ładowaniu może wykonać od pięciu do ośmiu lotów.

Dzisiaj przenosimy moc i magię Snap Camera — spontaniczność, radość i wolność — na nowe wyżyny. Nowy aparat dopasowany do nieograniczonego potencjału Twojej wyobraźni. Poznaj Pixy, najbardziej przyjazny aparat latający na świecie. To kieszonkowy, swobodny pomocnik do przygód dużych i małych.

— powiedział dyrektor generalny Snap, Evan Spiegel, podczas przemówienia na Snap Partner Summit .

Pixy współpracuję oczywiście z aplikacją Snapchat, ale nagrania można udostępnić także w innych portalach społecznościowych. Wideo z lotów są bezprzewodowo przesyłane i zapisywane w Snapchat Memories. Tam też, za pomocą narzędzi Snapchata do edycji oraz nakładek i dźwięków, możesz spersonalizować nagrania. Już kilka kliknięć wystarczy, by automatycznie przyciąć nagranie do formatu portretu oraz szybko zastosować inteligentne tryby, takie jak Hiperprędkość, Zapętlenie, Orbitę 3D oraz Przeskok. Następnie możesz udostępnić nagranie w Czacie, na Stories, w Polecanych lub na innej platformie.

Oczywiście Pixy nie zastąpi prawdziwego drona, ale jeśli chcesz tylko przesyłać filmy i zdjęcia z różnych perspektyw na swoje konta w mediach społecznościowych – a tak naprawdę nie interesujesz się bardziej profesjonalnymi modelami – wydaje się to całkiem niezłą opcją.

Niestety Pixy można kupić jedynie w Stanach Zjednoczonych i we Francji. Dron został wyceniony na 229,99 dolarów. Do zestawu można jeszcze dokupić przenośną ładowarkę (dostarczaną z dwiema zapasowymi bateriami) za dodatkowe 20 USD. Co ciekawe, Snapchat informuje, że Pixy jest projektem limitowanym i pozostanie w sprzedaży jedynie do wyczerpania zapasów.

Źródło: Snapchat

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy