prawidłowe parkowanie elektrycznych hulajnóg

TIER nagradza za prawidłowe parkowanie elektrycznych hulajnóg – oto zasady

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Prawidłowe parkowanie elektrycznych hulajnóg jest dla wielu użytkowników niełatwym wyzwaniem. Dowodem tego są porozrzucane lub porzucone pojazdy, które w niejednym mieście w Polsce blokują np. przejście pieszym. Jeden z operatorów wdrożył jednak ciekawe rozwiązanie, które może zmotywować do pozostawiania hulajnóg w odpowiednim miejscu.

Nagrody za prawidłowe parkowanie elektrycznych hulajnóg

fot. mat. prasowe

TIER poinformował, że jeszcze przed majówką wdraża w Warszawie rozwiązanie polegające na nagradzaniu użytkowników elektrycznych hulajnóg, którzy parkują je w prawidłowy sposób. Zasady są proste: osoby, które zaparkują pojazd w wyznaczonym do tego miejscu, np. przy stacjach metra, w Al. Jerozolimskich, Al. Ujazdowskich, przy Belwederskiej, Stadionie Narodowym oraz na Placu Zbawiciela otrzyma bezpłatną minutę jazdy do wykorzystania przy kolejnym wypożyczeniu hulajnogi. Najwięcej stref parkowania można znaleźć w centrum stolicy, na Powiślu, Mokotowie i Pradze. Nie tylko mieszkańcy Warszawy mogą jednak korzystać z tego rozwiązania, bo wcześniej TIER wdrożył je w Trójmieście, Kołobrzegu, Krakowie, Szczecinie oraz Słupsku.

Wszystkie punkty, w których można prawidłowo zaparkować hulajnogę, są zaznaczone w aplikacji TIER. Jeszcze przed rozpoczęciem przejażdżki użytkownik może zobaczyć na mapie, gdzie są strefy przystosowane do pozostawienia pojazdu i dzięki temu odpowiednio zaplanować podróż. Po zakończeniu przejazdu w odpowiedniej strefie do konta użytkownika zostanie dodana minuta do wykorzystania przy kolejnej przejażdżce. Potwierdzenie przyznania bonusu zostanie również wysłane drogą mailową.

TIER chce edukować użytkowników, jak poprawnie parkować elektryczne hulajnogi, a także umożliwić im zgłaszanie przypadków nieprawidłowego parkowania. Żeby wypożyczyć pojazd za pomocą aplikacji TIER, użytkownik musi obejrzeć materiały instruktażowe, a po zakończeniu przejażdżki wykonać zdjęcie zaparkowanej hulajnogi.

Czytaj także: Jak działa autopilot Tesli i czy w ogóle jest nam potrzebny?

W przypadku parkowania poza wyznaczoną strefą należy przestrzegać lokalnych przepisów oraz szanować innych uczestników ruchu. E-hulajnogę można zaparkować na chodniku w miejscu do tego przeznaczonym, a jeśli takiego miejsca nie ma – jak najbliżej krawędzi chodnika oddalonej od jezdni – przypomina operator. Jak dodaje, zaparkowana hulajnoga powinna przylegać do ściany budynku lub stać za pozostawioną tam inną hulajnogą – nie można ustawiać pojazdów obok siebie, tylko jeden za drugim. Przy parkowaniu na chodniku trzeba pamiętać o szerokości pozostałej dla pieszych – nie powinna być ona mniejsza niż 1,5 m.

źródło: informacja prasowa, zdjęcie główne: mat. prasowe

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy