Nowy Nexus 6P plagiatem?

Newsy

nexus 6p google huawei usb  c typ

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

 

Zaprezentowany przez Google we wtorek produkowany przez Huawei nowy Nexus 6P to bez wątpienia jedno z najciekawszych urządzeń jakie pojawiły się tej jesieni. Świetną specyfikację przyćmiła tylko mało atrakcyjna cena dla klientów z Europy. Kilka dni po premierze jeden z konkurentów Huawei na rynku smartfonów – ZTE – twierdzi, że nowy smartfon z serii Nexus był inspirowany jednym ze smartfonów tej firmy.

 

 

zte-and-nexus-6p-640x429

 

 

Jak poinformowała firma ZTE, Huawei miało się inspirować modelem ZTE Athena, który na większości rynków sprzedawany jest pod nazwą ZTE Grand S. Patrząc po raz pierwszy na zamieszczone zdjęcie obu smartfonów trudno nie przyznać racji firmie ZTE. Podobieństwa jednak kończą się na lokalizacji kamery na tyle urządzenia i czarnego koloru obudowy w tej części urządzenia.

 

Jak pokazała wielokrotnie historia producenci inspirują się wzajemnie przy opracowywaniu kolejnych smartfonów i jeśli tylko design nie jest chroniony patentem nikt nie widzi w tym problemu. Także ZTE nie było pierwszą firmą, która zastosowała czarny panel w okolicach aparatu – ten bowiem pojawił się po raz pierwszy w Nokii 808.

 

Waszym zdaniem robienie afer z takich podobieństw ma sens?

 

 

Źródło:phondroid.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x