nexus 6p google huawei usb  c typ

 

 

Zaprezentowany przez Google we wtorek produkowany przez Huawei nowy Nexus 6P to bez wątpienia jedno z najciekawszych urządzeń jakie pojawiły się tej jesieni. Świetną specyfikację przyćmiła tylko mało atrakcyjna cena dla klientów z Europy. Kilka dni po premierze jeden z konkurentów Huawei na rynku smartfonów – ZTE – twierdzi, że nowy smartfon z serii Nexus był inspirowany jednym ze smartfonów tej firmy.

 

 

zte-and-nexus-6p-640x429

 

 

Jak poinformowała firma ZTE, Huawei miało się inspirować modelem ZTE Athena, który na większości rynków sprzedawany jest pod nazwą ZTE Grand S. Patrząc po raz pierwszy na zamieszczone zdjęcie obu smartfonów trudno nie przyznać racji firmie ZTE. Podobieństwa jednak kończą się na lokalizacji kamery na tyle urządzenia i czarnego koloru obudowy w tej części urządzenia.

 

Jak pokazała wielokrotnie historia producenci inspirują się wzajemnie przy opracowywaniu kolejnych smartfonów i jeśli tylko design nie jest chroniony patentem nikt nie widzi w tym problemu. Także ZTE nie było pierwszą firmą, która zastosowała czarny panel w okolicach aparatu – ten bowiem pojawił się po raz pierwszy w Nokii 808.

 

Waszym zdaniem robienie afer z takich podobieństw ma sens?

 

 

Źródło:phondroid.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg