ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy S7 w Europie bez układu Snapdragon 820

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Newsy
samsung koncept galaxy s6 s7 lucky

Jak wynika z raportu koreańskiego Electronics Times Samsung w planowanym na początek 2016 roku  modelu Galaxy S7 zastosuje ponownie dwa rodzaje układu zależnie od rynku zbytu. Modele ze Snapdragonem od firmy Qualcomm pojawią się jedynie w Stanach Zjednoczonych i w Chinach. Jaki układ zostanie wykorzystany w smartfonie Galaxy S7 na pozostałych rynkach?

ExynosProcessorLogo-580-75

W Europie oraz na pozostałych rynkach Azji flagowy Galaxy S7 zadebiutuje z układem Exynos od Samsunga. Choć tym razem nie podano konkretnego modelu, to na podstawie poprzednich raportów i plotek założyć można, że będzie to Exynos 8890. Odpowiedzią na pytanie skąd taka rozbieżność na rynkach mogą być zamieszczone w raporcie spekulacje, jakoby Qualcomm był wstanie zapewnić dostawy układu dla tych dwóch rynków zbytu wykorzystując jako argument wzajemnych zamówień układów: Samsung otrzymuje układy od Qualcomma, a Qualcomm składa zamówienia na układy u Samsunga.

Niewątpliwie współpraca z Samsungiem jest teraz Qualcommowi bardzo na rękę – w tegorocznych flagowcach Samsung postawił całkowiecie na własny układ Exynos 7420 – producent Snapdragonów stracił więc ważnego klienta. Dodając do tego problemy z temperaturami układu Snapdragon 810 Qualcomm został postawiony w dość ciężkiej sytuacji.

Według plotek modelu Galaxy S7 możemy spodziewać się już na początku lutego przyszłego roku.

Źródło:androidauthority.com

Sprawdź najnowsze wpisy