samsung-logo

 
Według nowego raportu Samsung zdecydował, że będzie dążył do zaprzestania sprzedaży smartfonów budżetowych „low-end” w Holandii, a zamiast nich skupi się na średniej półce i flagowcach. To poważna zmiana strategii ze strony producenta, tym bardziej, że firma zalewała rynek telefonami w każdym segmencie. Wygląda na to, że spółka chce wycofać, te urządzenia, które nie oferują wysokich marży, przynajmniej na wybranych rynkach.
 
Raport stwierdza, że smartfony budżetowe Samsunga w cenie niższej, niż € 150 będą stopniowo wycofywane z rynku. Mówi się, że firma zmierza do dokonania tej zmiany, ponieważ chce poprawić swój wizerunek, a także woli upewnić się, że jej marka będzie kojarzona z jakością premium i wytrzymałymi smartfonami. Samsung jeszcze nie ustosunkował się do rewelacji na ten temat, więc nie można w 100% potwierdzić wdrożenia tej strategii także innych rynkach.
 
Można się zastanowić co stoi za takimi krokami. Czy faktycznie mieszkańcy Holandii zarabiają tak dużo, że nie chcę kupować smartfonów do 150 euro? Trzeba przyznać, że jest to bardzo odważny krok ze strony firmy. Inne kraje europejskie są pewnie na taką strategię gotowe, Polska jednak zdecydowanie nie.
 
źródło: sammobile, własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.