Samsung w Holandii wycofuje wszystkie smartfony tańsze niż 150 euro! Klienci są w tym kraju aż tak bogaci?

Adam Lulek Adam Lulek Newsy
samsung-logo

 
Według nowego raportu Samsung zdecydował, że będzie dążył do zaprzestania sprzedaży smartfonów budżetowych „low-end” w Holandii, a zamiast nich skupi się na średniej półce i flagowcach. To poważna zmiana strategii ze strony producenta, tym bardziej, że firma zalewała rynek telefonami w każdym segmencie. Wygląda na to, że spółka chce wycofać, te urządzenia, które nie oferują wysokich marży, przynajmniej na wybranych rynkach.
 
Raport stwierdza, że smartfony budżetowe Samsunga w cenie niższej, niż € 150 będą stopniowo wycofywane z rynku. Mówi się, że firma zmierza do dokonania tej zmiany, ponieważ chce poprawić swój wizerunek, a także woli upewnić się, że jej marka będzie kojarzona z jakością premium i wytrzymałymi smartfonami. Samsung jeszcze nie ustosunkował się do rewelacji na ten temat, więc nie można w 100% potwierdzić wdrożenia tej strategii także innych rynkach.
 
Można się zastanowić co stoi za takimi krokami. Czy faktycznie mieszkańcy Holandii zarabiają tak dużo, że nie chcę kupować smartfonów do 150 euro? Trzeba przyznać, że jest to bardzo odważny krok ze strony firmy. Inne kraje europejskie są pewnie na taką strategię gotowe, Polska jednak zdecydowanie nie.
 
źródło: sammobile, własne

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy