Aparat Sony Xperia Z5 przetestowany. Jest najlepszy!

Adam Lulek Adam Lulek Newsy
Sony-Xperia-Z5-Made-for-James-Bond-007-640x471

 
Przedwczoraj pokazywaliśmy Wam test DxOMark dla aparatu Nexusa 6P. Smartfon ten zajął drugie miejsce, za Galaxy S6 Edge. Tym razem profesjonaliści wzięli na warsztat sensor Xperii Z5.
 
Flagowiec zajął pozycję lidera jeśli chodzi o aparaty w urządzeniach mobilnych. Według ekspertów, ten telefon ma obecnie najlepszą kamerę jaka kiedykolwiek była testowana. Z ogólnym wynikiem 87, wyprzedza o jeden punkt Galaxy S6 Edge. Nexus 6P spada więc na trzecie miejsce, natomiast LG G4 jest obecnie czwarty. Ostatni w Top 5 jest Samsung Galaxy Note 4. Jednak jak już zapewne zauważyliście, w zestawieniu brakuje jeszcze jednej tegorocznej premiery, która nie została przetestowana – iPhone’a 6s.
 
Według DxoMark, Z5 ma najlepsze działanie autofokusa testowane do tej pory, bardzo dobry balans bieli i oddawanie barw, dobrą lampę błyskową, dobrze zachowane szczegóły, niezależnie od warunków oświetlenia i niski poziom szumów w słabym oświetleniu. Z drugiej strony, artefakty są widoczne np. na zdjęciach nieba, a tłumienie jest często obserwowane w narożnikach przy użyciu lampy błyskowej.
W przypadku filmów, aparat ma podobno „imponujący stabilizator obrazu, który jest daleko przed konkurencją”, dobry autofocus, dobre szczegóły, dokładne oddawanie barw i niski poziom szumów wraz z przyzwoitym balansem bieli.
 
Takie testy z pewnością zachęcą do kupna niejednego klienta.
 
źródło: gsmarena, DxOMark

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy