Apple Self Service Repair Store

Apple wystartowało z Self Service Repair Store – sam naprawisz smartfona i kupisz do niego części

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

W USA wystartowało Apple Self Service Repair Store, czyli nowa usługa pozwalająca na samodzielne naprawy iPhone-ów. Chociaż słowo usługa jest tutaj trochę nie na miejscu. Mowa bowiem o sklepie, gdzie można zamówić oficjalne części zamienne do sprzętów Apple, a tym samym zaoszczędzić na serwisie. Pod warunkiem oczywiście, że ma się odpowiednie umiejętności, ale Apple o tym też pomyślało.

Apple Self Service Repair Store – będzie można kupić części zamienne do smartfonów

Apple Self Service Repair Store ceny

I choć Apple Self Service Repair Store wystartowało oficjalnie w Stanach Zjednoczonych, możliwość zakupu oficjalnych części zamiennych pojawi się także w Europie. I co ważne dla posiadaczy iPhone-ów, taka możliwość ma pojawić się jeszcze w tym roku. To faktycznie dobra wiadomość dla tych, którzy sami decydują się na naprawy swoich smartfonów, a nie chcą ich oddawać w ręce serwisu. Apple oczywiście nie zostawia użytkowników samych sobie, ponieważ udostępniło zestaw instrukcji na temat tego, jak postępować przy poszczególnych naprawach i sprzętach. Można więc znaleźć na stronie instrukcje do ostatnich iPhone-ów, ale także laptopów oraz AirTag (lokalizator).

Nowy sklep Apple z częściami zamiennymi oferuje ich około 200. W to wchodzą też specjalistyczne narzędzia, które będą potrzebne np. do wymiany baterii. W ofercie skupiono się na początku na iPhone-ach (seria iPhone 12, iPhone 13 i iPhone SE trzeciej generacji), ale części na stronie jest więcej. Jeżeli chodzi o ceny, to wygląda to naprawdę ciekawie. Otóż akumulator do iPhone 13 wyceniono na 69 dolarów (bez podatków), co daje około 307 złotych. Można też kupić akumulator razem z zestawem odpowiednich śrubek i ochraniaczy za niecałe dwa dolary więcej. Dodatkowo, jeżeli po samodzielnej naprawie sprzętu odeślemy zużyte części do Apple, dostaniemy zniżkę na kolejne zakupy. Wtedy to może być opłacalne, ponieważ w oficjalnych serwisach Apple w Polsce za podobną wymianę akumulatora zapłacimy około 300 złotych.

Zobacz też: Jakie nowości czekają na nas w iPhone 14?

Wyświetlacz do iPhone 13 to już koszt około 270 dolarów (mniej więcej 1200 złotych). Cenowo może więc wyjść odrobinę taniej, niż w momencie, kiedy oddalibyśmy sprzęt do serwisu. Apple Self Service Repair Store może być jednak ciekawą rzeczą dla osób, które same lubią serwisować swoje sprzęty. Zobaczymy jeszcze, jak będą wyglądały ceny i warunki w Europie, ale o tym powinniśmy przekonać się już niebawem.

Źródło: Apple

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy