t-mobile wprowadza esim

T-Mobile wprowadza eSIM dla klientów indywidualnych – jak otrzymać wirtualną kartę?

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

We wtorek wieczorem T-Mobile poinformował, że wprowadza eSIM na znacznie szerszą skalę, niż dotychczas. Wygląda na to, że wirtualne karty przestają być ciekawostką w ofercie magentowego operatora, a zaczynają być jej pełnoprawnym punktem. Będzie mogła z nich korzystać znaczna grupa klientów indywidualnych.

T-Mobile wprowadza eSIM – jak otrzymać wirtualną kartę?

Generalnie eSIM nie jest w T-Mobile zupełną nowością. Dotychczas jednak możliwości korzystania z wirtualnej karty były u tego operatora specyficzne. W ramach multiSIM można było korzystać z wirtualnej kopii karty SIM w smartwatchu, jednak w smartfonie wciąż należało mieć tradycyjną kartę. Jeszcze wcześniej magentowy operator udostępnił możliwość korzystania z eSIM klientom korporacyjnym. Klienci indywidualni T-Mobile, którzy chcieli korzystać z eSIM w smartfonie, wciąż musieli jednak czekać. I doczekali się.

T-Mobile poinformował we wtorek wieczorem, że eSIM jest już dostępne dla wszystkich osób, które posiadają u niego abonament z ofertą głosową. Dotyczy to zarówno klientów biznesowych, jak i indywidualnych, którzy posiadają jedną z następujących taryf: T, MagentaBIZNES, Jump proFirma. Chętni mogą bezpłatnie wymienić swoje karty SIM na eSIM i korzystać z wirtualnej karty w smartfonie.

Swoją tradycyjną kartę można wymienić na wirtualną na dwa sposoby: w stacjonarnym salonie T-Mobile lub na infolinii obsługi klienta. Na podany adres e-mail klient otrzyma instrukcję instalacji karty wraz ze specjalnym kodem QR. Jednocześnie na telefon przyjdzie SMS z hasłem niezbędnym do otwarcia plików. Sama czynność nie jest skomplikowana i bez problemu powinien poradzić z nią sobie każdy użytkownik, postępując zgodnie z podanymi wskazówkami – zapewnia T-Mobile. Magentowy operator udostępnił również poradnik wideo, w którym wyjaśnia, jak skorzystać z eSIM. Możecie odtworzyć to nagranie na górze tego artykułu.

Czytaj także: Telewizory, routery, pluszaki i żywność – T-Mobile wesprze ukraińską społeczność

Do zalet wirtualnych kart SIM można zaliczyć to, że nie ulegną one zniszczeniu, nie są też wykonane z plastiku, co choć w minimalnym stopniu korzystnie wpływa na środowisko. Umożliwiają one korzystanie z wielu kart SIM na jednym urządzeniu – liczba fizycznych portów przestaje być barierą.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy