Motorola szykuje zmiany i planuje zwolnić 20% pracowników

Newsy

google-motorolaMotorola Mobility, zajmująca się produkcją smartfonów, jest już od jakiegoś czasu własnością Google. Wygląda na to, że wkrótce w tej firmie może dojść do poważnych zmian. Zapowiedziano dziś, że Motorola ma zamiar zwolnić około 20% swoich wszystkich pracowników, w tym 40% wiceprezesów. Zredukowana zostanie również ilość biur firmy – z aktualnych 94 zamknięta zostanie jedna trzecia. Wiąże się to oczywiście z mniejszymi wydatkami firmy, lecz również dzięki temu posunięciu wszystkie pozostałe oddziały Motoroli będą ze sobą bliżej współpracować przy nowych projektach. Firma ma skupić swoje operacje w Chicago, Pekinie oraz Sunnyvale.

Odświeżona Motorola będzie produkować mniejszą ilość modeli, które będą urządzeniami wysokiej klasy. Zapowiedziano więc również, że firma zrezygnuje ze współpracy z częścią dostawców podzespołów dla smartfonów i tabletów i będzie zamawiać nawet o połowę mniej części niż dotychczas. Czas pokaże, czy te zmiany wyjdą na dobre, lecz mamy nadzieję, że przy mniejszej ilości urządzeń Motoroli znacznie łatwiej będzie wypuszczać regularne aktualizacje oprogramowania.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

źródło: engadget.com 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x