T-Mobile wesprze ukraińską społeczność

Telewizory, routery, pluszaki i żywność – T-Mobile wesprze ukraińską społeczność

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Od początku inwazji Rosji na Ukrainę, operatorzy telekomunikacyjni na różne sposoby pomagają uchodźcom. T-Mobile wesprze ukraińską społeczność w Lublinie, gdzie schronienie znalazło ok. 50 tysięcy osób uciekających przed wojną. Magentowy operator chce pomagać długofalowo.

W jaki sposób T-Mobile wesprze ukraińską społeczność?

fot. mat. prasowe

Miasto Lublin stara się pomagać uchodźcom z Ukrainy, jednak skala potrzeb jest naprawdę duża. T-Mobile postanowił wesprzeć działania pomocowe. W ostatni czwartek Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk wraz z prezesem zarządu T‑Mobile Polska Andreasem Maierhoferem pojawili się m.in. w punktach noclegowych zorganizowanych przez lokalne władze. Ma do nich trafić 10 000 posiłków, które ufunduje magentowy operator, a przygotuje Bractwo Miłosierdzia św. Alberta.

T-Mobile podjął się również dostarczenia 20 telewizorów z dostępem do internetu do miejsc, gdzie przebywają uchodźcy oraz 1000 zestawów dla dzieci z pluszakami i zabawkami. Operator zamierza również przekazać routery. Dostarczamy nasze rozwiązania technologiczne po to, by połączyć bliskich znajdujących się po obu stronach granicy. Ale chcemy działać też lokalnie, pozostając jak najbliżej ukraińskiej społeczności. Takie aktywności mają oczywiście sens wtedy, gdy są wdrażane długofalowo, dlatego planujemy działać wspólnie z Miastem Lublin na rzecz jego nowych mieszkańców dłuższej perspektywie czasowej – mówi Andreas Maierhofer, prezes zarządu T‑Mobile Polska. Krzysztof Żuk, prezydent Lublina zaznaczył, że pomoc uchodźcom jest ogromnym wyzwaniem dla polskich miast i cieszy go, że miasto ma w tym procesie partnera w postaci magentowego operatora.

W kolejnej fazie pomocy T-Mobile chce wesprzeć ukraińskie dzieci przed rozpoczęciem roku szkolnego oraz w jego trakcie. Uczniowie mogą liczyć na wyprawki szkolne. Dodatkowo magentowy operator planuje sfinansować zatrudnienie czterech nauczycieli wspomagających, żeby pomóc dzieciom przełamać bariery językowe i wspomóc integrację uczniów.

Czytaj także: Zbudowali pojazd Flintstonów i pomogli Ukrainie – auto powstało ze… śmieci

W ostatnich tygodniach obserwujemy wiele działań operatorów telekomunikacyjnych, które wspierają uchodźców. Wymienić tu można choćby wzmacnianie zasięgu przy granicy, telefony za symboliczną złotówkę, darmowy internet i telewizję oraz rozdawanie darmowych starterów.

źródło: informacja prasowa, zdjęcie główne: mat. prasowe

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy