samsung-apple2asdadadawd2

 
Walka Samsunga z Apple nadal się toczy. Jeśli chodzi o ich spór to rzadko którakolwiek z firm zgadzała się na jakiekolwiek wyroki ogłaszane przez sądy. Pozwy i kontr-pozwy wymieniane były przez przedsiębiorstwa nieustannie. Taka sytuacja trwa już kilka lat. Koniec procesowania być może powoli widać na horyzoncie. Zarówno Samsung jak i Apple przedstawiły wspólne oświadczenie do sądu okręgowego w Kalifornii. Zapowiadają w nim, że już osiągnęły porozumienie, co do udziału w mediacji nadzorowanej przez sąd, aby rozstrzygnąć żmudny pozew patentowy.
 
Prokurator z obu firm powiedział, że Samsung i Apple są gotowe do wprowadzenia rozmów mediacyjnych, które obejmują warunki ugody dotyczące pierwszego procesu patentowego między nimi. Sędzia Joseph Spero będzie przewodniczył mediacji, która przewidziana jest na listopad. To nie pierwszy raz gdy taka sytuacja ma miejsce. Poprzednio, wszelkie mediacje kończyły się fiaskiem – przykładowo w 2012 roku i po raz kolejny przed następnym procesem. Jak to się mówi – do trzech razy sztuka, więc może teraz firmy dojdą do porozumienia? Samsung i Apple chcą dać szansę kolejnej mediacji w sprawie drugiej partii odszkodowania jaką Samsung ma zapłacić firmie z Coupertino. Mowa o kwocie $ 1,05 mld za naruszenie patentów przez Koreańczyków, która jednak od tego czasu (dzięki szeregom udanych odwołań i prób komunikacji) zmniejszyła się do $ 548 mln.
 
Kolejna próba wskazuje, że Samsung może już być zmęczony procesowaniem się – co generuje koszty, jak i wpływa negatywnie na jego wizerunek. Można się zastanawiać jak szybko dojdzie do ostatecznego rozstrzygnięcia sprawy. Im szybciej, tym lepiej dla firmy.
 
źródło: sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.