Nowe Nexusy na starym kontynencie piekielnie drogie

Adrian Smorąg Adrian Smorąg Newsy
nexus 6p 5x google lg huawei skllkas

Seria Nexus popularność zdobyła przede wszystkim niemal doskonałym połączeniem ceny i możliwości urządzenia bowiem pierwsze generacje tych smartfonów można było kupić w naprawdę atrakcyjnych cenach. Dodatkowym autem było niemodyfikowane oprogramowanie i szybkość wydawania aktualizacji. Wygląda jednak na to, że jedyną zaletę, jaką Google zostawiło serii Nexus… jest właśnie system. Już ceny na rynek USA nie zachęcają, tymczasem ceny w Europie będą jeszcze wyższe. Różnica jest absurdalnie duża.

ceny nexusow

Jak widzimy powyżej oryginalne ceny Nexus’a 5X to 379 dolarów za wersję 16GB lub 429 dolarów za 32GB. W Europie spodziewano się co najwyżej drobnej różnicy w cenach wynikającej głównie ze specyfikacji rynku: podatków, marż etc. Pierwsze informacje o europejskich cenach stawiają pod znakiem zapytania sensowność wyboru na kolejny smartfon właśnie Nexusa. Ceny w Finlandii (wersja 16GB):

nexus-ceny

Mającym nadzieję, że że to tylko “specyfika fińskiego rynku” polecamy spojrzeć na ceny z Wielkiej Brytani: 340 Funtów za model 16GB.  Warto wiedzieć, że już za 380 Funtów można mieć Galaxy S6 32GB ze sklepu Amazon UK (a to nie jest najniższa cena). Ceny edycji 32GB w Wielkiej Brytanii zaczynają się od 325 Funtów a kończą na 375 Funtach.

Większy z nowych Nexusów – 6P – również zaskakuje absurdalnie wysoką ceną w Europie: 649€ wobec 500$ jest sporą różnicą. Nie da się jej zrzucić na podatki czy marże. W zasadzie to tego nie da się racjonalnie wyjaśnić.

Tak duże różnice w cenie nie tylko są kpiną z europejskich klientów, ale też podważają poważnie sens zakupu smartfonu z serii Nexus o ile nie mamy możliwości importu ze Stanów Zjednoczonych. W europejskich sklepach w tej cenie znajdziemy sporo ciekawych alternatyw, jak choćby Xperię Z5 czy Galaxy: Note, S6, S6 Edge itd. Zawsze też możemy zdecydować się na któryś z chińskich smartfonów jak choćby modele firm OnePlus czy Xiaomi.

Oficjalne ceny Nexusów sprawiły, że rezygnujecie z zakupu któregoś z modeli, czy jednak nie jest to dla Was problem?

Źródło:gsmarena.com

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy