OPPO watch Free

Z nim się w końcu wyśpisz – do Polski przybywa OPPO Watch Free i to w niezłej cenie

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

OPPO Watch Free debiutuje w Polsce, co z pewnością ucieszy fanów marki. W końcu mówimy tutaj o smartwatchu, którego cena nie uderzy nas mocno po kieszeni, a jednocześnie sprzęt ma sporo do zaoferowania. Tutaj OPPO duży nacisk położyło na… sen. Właściwie to na jego monitorowanie, które w przypadku smartwatchy nie jest jednak dużą nowością. Spójrzmy jednak na to, co ciekawego OPPO Watch Free ma do zaoferowania.

OPPO Watch Free – nowy smartwatch debiutuje w Polsce

OPPO watch Free

Z badań, które przeprowadziło UCE REASERCH wynika, że około 40 procent polskiego społeczeństwa nie jest zadowolone z jakości swojego snu. I jak przekonuje OPPO, to właśnie dla nich może być OPPO Watch Free. Smartwatch wyposażony został w funkcje OSleep, która ma kompleksowo monitorować aktywności przed i w trakcie snu. Na pokładzie znalazła się także funkcja, która ma oceniać ryzyko związane z… chrapaniem. Zegarek ma nie tylko monitorować nasz sen, ale także dawać porady i zalecenia, jak poprawić jego jakość. OPPO Watch Free wykorzystuje optyczny czujnik SpO2, tętna oraz może rejestrować chrapnie z wykorzystaniem smartfona. Zegarek wyświetla także poziom tlenu we krwi podczas snu czy sumaryczną liczbę „chrapnięć”, więc to może być użyteczne przy diagnozie i podczas wizyty u lekarza. A to nie wszystko, co ma do zaoferowania zegarek.

Smartwatch, na podstawie różnych parametrów snu, informuje użytkownika, kiedy ma iść spać, a następnie analizuje latencję snu, czas jego trwania oraz fazy za pomocą takich funkcji, jak analiza głębokiego i lekkiego snu oraz monitorowanie szybkich ruchów gałek ocznych (ang. REM – rapid eye movement). Urządzenie pomoże ponadto zadbać o zdrowe nawyki w kontekście aktywności fizycznej. Aby pomóc w treningach, OPPO Watch Free został wyposażony w 6-osiowy czujnik ruchu i optyczny czujnik tętna, obsługujące ponad 100 trybów sportowych. Specjalne algorytmy wykrywają wybrane, najpopularniejsze tryby sportowe, więc nie trzeba nawet pamiętać, by je włączyć. Wszystkie aktywności wykonywane w ciągu dnia mogą być sprawdzone w specjalnym dzienniku (Daily Activity), natomiast dla początkujących biegaczy zostały stworzone programy treningowe, które pomogą im utrzymać dobrą kondycję lub zrzucić zbędne kilogramy.

OPPO informacja prasowa

Zobacz też: Aplikacje do nagrywania rozmów znikną z Google Play Store.

Specyfikacja i cena OPPO Watch Free

OPPO watch Free

OPPO Watch Free wyposażony jest w wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,64 cala z lekko zaokrąglonym szkłem na powierzchni. Do tego dochodzi akumulator o pojemności 230 mAh z możliwością szybkiego ładowania. Sam smartwatch może wytrzymać na jednym ładowaniu do 14 dni, więc naprawdę dobry wynik, choć oczywiście wtedy należy ograniczyć korzystanie z niektórych funkcji. Sprzęt ma ważyć zaledwie 33 gramy, a na pokładzie zegarka dostępnych jest ponad 100 trybów sportowych i 40 tarcz. Brakuje za to GPS na pokładzie, ale jest już wodoodporność (do 50 metrów). W Polsce OPPO Watch Free wyceniono na 399 złotych.

Źródło: OPPO Informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy