Galaxy Quantum 3

Galaxy Quantum 3 – najbezpieczniejszy smartfon Samsunga wygląda dziwnie znajomo

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Galaxy Quantum to seria smartfonów Samsunga nastawiona na jeden cel: bezpieczeństwo. Koreański producent właśnie zaprezentował w swojej ojczyźnie najnowszego członka tej rodziny, czyli smartfon Samsung Galaxy Quantum 3.  Został on wyposażony technologię kryptografii kwantowej, jednak poza tym jest to dobrze już znany model ze stajni tego producenta, czyli Galaxy M53 5G. Biorąc jednak pod uwagę, że Galaxy Quantum jest smartfonem dla konkretnej grupy odbiorców, którzy cenią sobie głównie bezpieczeństwo, to opracowywanie nowego modelu od podstaw mijałoby się z celem.

Samsung Galaxy Quantum 3

Samsung Galaxy Quantum 3

Tym, co jest najważniejsze w świeżo zaprezentowanym smartfonie, jest chipset z kwantowymi generatorami liczb losowych (QRNG). W przeciwieństwie do znanych z komputerów generatorów liczb pseudolosowych tutaj wygenerowany ciąg znaków faktycznie jest losowy i nie opiera się na tak zwanym ziarnie, które przy generowaniu pseudolosowym decyduje o jego wyniku. To znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa bankowości mobilnej, płatności, platform społecznościowych i gier mobilnych opartych o konta online. Dla wielu osób kluczowe jest również to, że urządzenie to pomoże również zabezpieczyć zewnętrzne nośniki danych użytkowników. To jednak było obecne w dwóch poprzednich generacjach urządzenia. Samsung Galaxy Quantum 3 jest dodatkowo wyposażony w tak zwany wskaźnik kwantowy, który pokaże użytkownikom, czy kryptografia kwantowa jest uruchomiona.

Zobacz też: Samsung Galaxy A Quantum – producent chwali się zabezpieczeniem kwantowym

Poza wyżej wspomnianym układem kwantowym wciąż mamy do dyspozycji Samsunga Galaxy M53 5G. Oznacza to, że smartfon ten dysponuje dużym 6,7-calowym panelem AMOLED FHD + pracującym z częstotliwością 120 Hz. Mózgiem urządzenia jest natomiast średniopółkowy, ale bardzo udany układ od MediaTeka, czyli Dimensity 900, którego wspiera 8 GB RAM. Na pliki użytkownika przeznaczono 128 GB pamięci wewnętrznej, która może być dalej rozszerzona przez gniazdo kart microSD. Jeśli chodzi o aparat, to z tyłu znajdziemy poczwórną jednostkę z modułem głównym 108 MPx, natomiast z przodu aparat selfie 32 MPx. Nie zawodzi także bateria o pojemności 5000 mAh, która wspiera szybkie ładowanie do 25 W. Całością zarządza natomiast Android 12 z najnowszą nakładką producenta. Samsung Galaxy Quantum 3 został wyceniony na równowartość 500 USD i początkowo będzie dostępny jedynie w Korei. Wygląda to więc na kawał świetnego sprzętu dla tych, którzy nie potrzebują najwyższej możliwej mocy obliczeniowej, a wyżej cenią sobie bezpieczeństwo, a także dla różnego rodzaju służb i urzędników.

Źródło: gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy