htc-building
Dla nikogo śledzącego regularnie informacje ze świata Androida nie jest nowością, że aktualna sytuacja finansowa HTC nie jest bardzo optymistyczna. Firma ta od kilku miesięcy notuje wyniki finansowe, które nie są szczególnie optymistyczne, a zyski są znacznie niższe niż byłoby to oczekiwane. Jeżeli wierzyć najnowszym doniesieniom, to przeciętne rezultaty osiągane przez HTC nie umknęły uwadze najważniejszym osobom w Tajwanie.

Słabe wyniki sprzedaży odbijają się na stanie gospodarki tej wyspy i przyczyniły się do obniżenia poziomu jej eksportu, który aktualnie jest niższy o 11% względem zeszłorocznego rezultatu. Prezes tajwańskiego banku centralnego wezwał lokalny rząd do pomocy HTC, co miałoby się przyczynić do poprawy sytuacji gospodarczej w całym kraju. Według anonimowych źródeł w tajwańskim ministerstwie finansów dyskutuje się już nad środkami, jakimi można by wesprzeć największego krajowego producenta smartfonów.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

HTC być może nie udaje się osiągnąć tak znakomitych wyników sprzedaży co w poprzednim roku, jednak musimy wziąć pod uwagę, że solidnie trzyma się on drugiego miejsca na liście producentów urządzeń z Androidem. Zyski są niższe, niż oczekiwaliby tego inwestorzy, lecz HTC wciąż przynosi znaczący zysk i nic nie sugeruje, by firma ta dramatycznie potrzebowała pomocy rządowej.

źródło: foxbusiness.com 
Piotr Andrzejewski