Milion urządzeń 5G

Milion urządzeń 5G z polskiej fabryki Ericssona – to z nich są budowane stacje bazowe

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Ericsson pochwalił się symbolicznym osiągnięciem. Fabryka Flex z Tczewa współpracująca z firmą wyprodukowała już milion urządzeń 5G. Pracownikom dziękował dyrektor generalny fabryki, do sukcesu odniósł się też szef Ericssona w Polsce.

Milion urządzeń 5G „made in Poland”

fot. mat. prasowe

W fabryce Flex w Tczewie produkowane są urządzenia baseband oraz moduły radiowe, które składają się na stacje bazowe. Baseband pełni rolę komputera, który odpowiada w stacji bazowej za obróbkę danych. Za pomocą światłowodu jest on podłączony do radiomodułu. Ten z kolei odpowiada za modułowanie sygnału radiowego i przesyłanie go do anteny służącej do odbierania i nadawania fal radiowych.

Blisko trzy lata temu zdecydowaliśmy się na rozszerzenie produkcji urządzeń radiowych 5G w fabryce Flex w Tczewie. Dzisiejsze wydarzenie jest przełomowe – ogłaszamy wyprodukowanie w Polsce millionowego urządzenia Ericsson 5G – mówi Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce. Ten dzień napawa nas dumą. Chciałbym podziękować całemu zespołowi Ericsson oraz naszemu partnerowi produkcyjnemu Flex. W bardzo szybkim czasie Tczew stał się jednym z głównych ośrodków produkcyjnych firmy, wspierając naszych klientów przy wdrożeniu sieci 5G w całej Europie – dodaje.

Stanisław Motylski, dyrektor generalny fabryki Flex w Tczewie zwraca uwagę, że przez 20 lat współpracy z Ericssonem dostarczano sprzęt dostosowany do każdej generacji sieci komórkowej. Jak mówi, szczególne podziękowania należą się pracownikom za pasję i zaangażowanie w wytwarzaniu złożonych produktów telekomunikacyjnych poprawiających jakość życia.

Czytaj także: Najlepsze oferty na kartę z 5G w 2022 roku – jaką propozycję do 40 zł wybrać?

Ericsson stosuje rozproszony łańcuch dostaw i wykorzystuje 11 fabryk na całym świecie. Główne operacje produkcyjne znajdują się w USA, Brazylii, Meksyku, Indiach, Chinach, Polsce, Rumunii i Estonii, przy czym to właśnie Estonia i Polska są kluczowymi źródłami urządzeń 5G Ericssona dla Europy. Firma angażuje się w Polsce również pod kątem naukowo-badawczym. Chodzi np. o centrum R&D w Krakowie i Łodzi zatrudniające 1800 osób. To drugi co do wielkości taki ośrodek w Europie – największy znajduje się w Szwecji.

źródło: informacja prasowa, zdjęcie główne: mat. prasowe

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy