najpopularniejsze laptopy

Najpopularniejsze laptopy wśród Polaków – ta firma wyprzedziła Microsoft i Apple

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Platforma ClickMeeting za pomocą narzędzia SentiOne przeprowadziła analizę, która pokazała, które firmy mają najpopularniejsze laptopy w Polsce. Nie chodzi jednak o to, jakie urządzenia dominują w domach i biurach, a o to, jaki sprzęt wzbudza największe zainteresowanie podczas internetowych dyskusji. Zainteresowanie internautów może jednak przekładać się na to, które laptopy zostaną zakupione, więc warto przyjrzeć się wynikom analizy.

Która firma ma najpopularniejsze laptopy w Polsce?

fot. m20m20/Unsplash

Pandemia koronawirua sprawiła zwiększenie inwestycji w laptopy. Z danych Statisty wynika, że rynek przenośnych komputerów w 2020 roku był warty 120 mld dolarów, a w tym roku jego wartość jest szacowana już na 166 mld dolarów. Jeśli te szacunki się potwierdzą, to mamy do czynienia z największym wzrostem na przestrzeni ostatnich kilku lat. W związku z tym platforma ClickMeeting postanowiła sprawdzić, które laptopy są najpopularniejsze wśród polskich internautów. Do analizy wykorzystano narzędzie SentiOne.

Analiza wypowiedzi internautów pokazuje, że w pierwszym kwartale 2022 roku największą popularnością w Polsce cieszyły się laptopy Lenovo. Sprzęt tej firmy miał najwięcej wzmianek w języku polskim. Polacy wymieniali laptopy Lenovo ponad 8,7 tys. razy i sprawili, że uzyskały one niemal 8,9 mln zasięgu. Drugie miejsce w zestawieniu zajęły laptopy Apple. W ich przypadku można mówić o 7,4 tys. wzmianek z zasięgiem 8,3 mln. Na trzecim miejscu uplasowały się przenośne komputery Microsoftu. Polscy internauci wspomnieli o nich 5314 razy, a wzmianki dotarły do ponad 6 mln użytkowników sieci. Poza podium znalazły się laptopy takich producentów, jak Asus i Acer. Obaj nie tracą do czołowej trójki bardzo wiele, jednak różnica jest ewidentnie zauważalna.

Czytaj także: Nie chcemy wracać do biur – wolność, jaką daje praca zdalna uzależnia

Jak się okazuje, na podium znalazły się kolejno laptopy marki Lenovo, Apple i te od Microsoft. Co ciekawe, Apple po raz kolejny znajduje się w opracowanym przez nas zestawieniu – według danych dotyczących słuchawek za okres od stycznia do października 2021, najpopularniejszymi okazały się właśnie te od Apple – komentuje Dominik Balicki z ClickMeeting.

źródło: informacja prasowa, zdjęcie główne: beautyoftechnology/Unsplash

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy