koniec Bethesda.net

Koniec Bethesda.net – co dalej z grami i naszym kontem?

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Chociaż dokładniej rzecz biorąc, Bethesda.net tonie jest po prostu sklep, a cały launcher, za pomocą którego można uruchamiać i kupować gry, czyli coś jak Uplay od Ubisoftu, Origin od EA czy… właśnie Steam. Bethesda najwyraźniej uznała, że usługa taka jest firmie niepotrzebna, a gracze woleliby mieć wszystko w jednym miejscu. Dlatego też wydawca zamyka Bethesda.net, natomiast sami użytkownicy dostaną możliwość przeniesienia całej swojej biblioteki gier na Steam.

Koniec Bethesda.net

Koniec Bethesda.net

Bethesda robi wszystko, aby koniec Bethesda.net był jak najmniej dotkliwy dla dotychczasowych użytkowników. Firma wydała oświadczenie, w którym tłumaczy cały proces i rozwiewa większość wątpliwości, które mogą trapić graczy:

W tym roku żegnamy się z launcherem Bethesda.net. Chcielibyśmy podziękować za wasze wsparcie i zapewnić, że wszystkie gry są bezpieczne. Jeśli nie gracie w gry na PC przez launcher Bethesda.net, nic się nie zmienia. Dziękujemy za czytanie! Jeśli posiadacie gry w launcherze Bethesda.net, nie martwcie się. 27 kwietnia będziecie mogli przenieść swoje gry i portfel na konto Steam. Będziecie mieli mnóstwo czasu na zaplanowanie i rozpoczęcie migracji biblioteki Bethesda.net na konto Steam. Migracja na Steam dotyczy całej biblioteki gier i portfela – oznacza to, że nie stracicie niczego ze swojego konta Bethesda.net. Zapisane stany gry w większości zostaną przeniesione automatycznie, nieliczne trzeba będzie przenieść ręcznie. Dla gier, które tego wymagają, wciąż będziecie używać loginu Bethesda.net, aby się zalogować i grać. Wasze konta Bethesda.net nie zostaną stracone i wciąż będą dostępne na naszej stronie WWW i w grach. Będziemy obsługiwali konta Bethesda.net we wszystkich przyszłych grach.

Zobacz też: Bethesda zamyka swój launcher – graczy czeka migracja danych

Warto tu podkreślić, że migracja jest możliwa tylko na Steam. Nie da się przenieść swoich gier na żadną inną platformę dystrybucji na PC, ani tym bardziej na konsole. W przypadku, kiedy dany gracz ma dwie kopie gry: jedną na Steam, drugą w Bethesda.net, to wciąż będzie dysponował tylko jedną kopią na platformie Valve. Nie przeszkodzi to jednak w połączeniu się ze sobą tych kont i przeniesieniu zakupów z tej gry, ani innych gier, które się nie pokrywają. Warto także dodać, że przenosin należy dokonać do 11 maja. Po tej dacie Bethesda.net zostanie wyłączone, przez co odzyskanie dostępu do swoich gier będzie znacznie trudniejsze. Można jednak mieć nadzieję, że nie stanie się to niemożliwe dzięki pomocy technicznej firmy. Pewne jest jedno: koniec Bethesda.net może przysporzyć niektórym użytkownikom pewnych problemów.

Źródło: Bethesda

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy