ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Aparat Nexusa 6P już przetestowany! Jak sobie poradził wobec konkurencji?

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
Nexus 6p camera

 
Nowy Nexus 6P, jak również mniejszy 5X z unikalnym 12.3 MP sensorem od Sony, został przetestowany przez DxOMark. Zaletą aparatu jest 1,55 mikrona pikseli, które zbierają dużo więcej światła niż w innych smartfonach. Przedstawiciel Google powiedział, że obiektyw ten został zaprojektowany dla kompaktowych urządzeń i jest „bezprecedensowy” w telefonie. Faktycznie na stronie Sony można znaleźć czujnik IMX377 1 / 2.3 ” z 12,3 MP oraz 1,55 mikrona pikseli.
 
DxOmark
 
Wraz z nowym oprogramowaniem aparatu, które znajdziemy w Androidzie 6.0, sensor ten powinien w końcu wprowadzić Nexusy na szczyty mobilnej fotografii. Tak też chyba się stanie, ponieważ profesjonaliści z DxOMark dostali w swoje ręce wersję preprodukcyjną Nexusa 6P i natychmiast ją przetestowali. Zacytujmy jeden z wyników: „imponujące szczegóły w warunkach słabego oświetlenia, zdecydowanie najlepsze osiągi przetestowane do tej pory.” Ten niewielki garb z tyłu obudowy nie jest zatem na nic.
 
DxOmark
 
W rzeczywistości, jeśli spojrzymy na ranking DxOMark, Nexus 6P uplasował się na bardzo dobrej drugiej pozycji, ustępując miejsca jedynie rodzinie Galaxy S6. Należy pamiętać że nowy flagowiec Google nie posiada OIS, więc tym bardziej wynik jest imponujący. Z drugiej strony profesjonaliści są jeszcze przed testowaniem Xperii Z5 oraz iPhone’a 6s. Zobaczymy, czy ich osiągi będą lepsze względem Nexusa. Póki co smartfon pokonuje takie urządzenia jak np. LG G4 i Moto X Style.
 
źródło: phonearenaa, DxOMark

Sprawdź najnowsze wpisy