iPhone 13 Pro Plus

Plus w końcu doczekał się Apple – iPhone niedługo w ofercie operatora

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Plus oraz Apple rozpoczynają współpracę i już od maja będzie można kupić smartfony producenta w sklepach operatora. iPhone dostępny będzie zarówno w sklepie internetowym Plusa, jak i w salonach rozlokowanych w całej Polsce. Dla operatora to duża zmiana i krok naprzód, ponieważ o możliwość sprzedaży iPhone-ów Plus walczył dość długo. Teraz ma już wszystkie potrzebne zgody, by zacząć oczekiwaną operację.

iPhone w Plus – operator rozpoczyna współpracę z Apple

Plus poinformował dziś, że w pierwszych dniach maja, do sprzedaży trafią smartfony od Apple (iPhone 13 Pro) oraz akcesoria, jak chociażby słuchawki AirPods. Co ciekawe, Plus zapowiada także wprowadzenie zupełnie nowej formuły zakupu iPhone-a, ale tutaj nie zdradzono żadnych szczegółów. Niewykluczone jednak, że chodzi o pewnego rodzaju subskrypcję czy możliwość wynajęcia urządzenia na określony czas. Takie wypożyczenie smartfona dalej nie jest u nas popularne, ale z pewnością wiele osób chętnie by z takiej opcji skorzystało, jeżeli finansowo wyglądałoby to ciekawie. W końcu i tak wielu użytkowników wymienia telefon co rok lub dwa, więc jeżeli pojawiłaby się opcja wynajmu na taki czas z późniejszą możliwością zamiany na nowszy sprzęt, rozwiązałoby to wiele problemów. Czy tak faktycznie będzie? Cóż, o tym przekonamy się dopiero pewnie na początku maja. Teraz już jednak można zapisywać się na stronie Plusa do newslettera, by uzyskać informacje na ten temat w pierwszej kolejności.

Plus iPhone

Plus jednocześnie przypomniał o tym, że uzyskał odpowiednie certyfikaty i pozwolenia na to, by użytkownicy iPhone-ów mogli korzystać z sieci 5G. Tak wyglądają wszystkie dostępne funkcje, które Plus oferuje posiadaczom smartfonów Apple:

  • 5G
  • eSIM
  • FaceTime over Cellular
  • LTE
  • Personal Hotspot

Zobacz też: Najciekawsze funkcje w iOS 16 – co może się przydać użytkownikom?

Warto też dodać, że 5G od Plusa obsługiwane jest już przez wszystkie iPhone-y z serii 12 oraz 13, ale także i przez iPhone SE (3-ciej generacji). Jednocześnie, by móc korzystać z sieci 5G od Plus na tych urządzeniach, konieczna jest aktualizacja do iOS 15.4. O tym, jak należy to zrobić i co zmienić w ustawieniach operatorskich, przeczytacie na stronie operatora. Teraz pozostaje tylko czekać na to, aż Plus udostępni więcej informacji na temat tego, jak zamierza podejść do sprzedaży iPhone-ów w swojej sieci i czy faktycznie będzie to coś rewolucyjnego na polskim rynku. Przekonamy się na początku maja.

Źródło: Plus informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy