Samsung prezentuje procesor Exynos 5 Dual

Newsy

samsung-exynos-5250
Samsung opublikował dziś precyzyjne informacje na temat swojego nowego procesora, który mimo posiadania tylko dwóch rdzeni w praktyce powinien okazać się konkurencyjny wobec obecnych aktualnie na rynku czterordzeniowych układów mobilnych, takich jak Exynos 4 Quad oraz NVIDIA Tegra 3.

Nowy Exynos 5 Dual bazuje na architekturze Cortex-A15 i został wykonany w procesie technologicznym 32 nm, a jego taktowanie wynosi 1,7 GHz. Samsung wyposażył go w wydajny układ graficzny Mali-T604, który obsługuje maksymalną rozdzielczość WQXGA (2560×1600) oraz posiada wsparcie dla OpenGL ES 3.0, OpenCL 1.1, a nawet DirectX 11. Teoretycznie T604 oferuje pięciokrotnie wyższą wydajność niż poprzedni układ Mali, ale będziemy się mogli o tym przekonać dopiero wtedy, gdy do sprzedaży wejdą pierwsze urządzenia z nim na pokładzie. Warto dodać, że nowy Exynos będzie również obsługiwał USB 3.0 oraz SATA III.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Specyfikacja techniczna nowego procesora Samsunga prezentuje się naprawdę obiecująco i wygląda na to, że będzie on bezpośrednio konkurował z obecnym na rynku od jakiegoś czasu Snapdragonem S4. Exynos 5 Dual trafi zapewne nie tylko do urządzeń opartych na Androidzie, lecz również do tabletów z systemem Windows 8 na pokładzie.

źródło: theverge.com 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x