pojazd flinstonów

Zbudowali pojazd Flintstonów i pomogli Ukrainie – auto powstało ze… śmieci

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Pojazd Flintstonów kojarzą niemal wszyscy. Studenci z Płocka zbudowali jego replikę i wystawili ją na aukcję w sieci, przeznaczając dochód na pomoc Ukrainie. Auto powstało ze śmieci i ma już nowego właściciela.

Pojazd Flintstonów, który pomógł Ukrainie

fot. Politechnika Warszawska

Flintstonowie to znany amerykański serial animowany, opowiadający o przygodach dwóch rodzin jaskiniowców. Jednym z najbardziej charakterystycznych przedmiotów, których używają bohaterowie, jest pojazd, którym jeździ Fred Flintston – kojarzą go nawet osoby, które za samym serialem nie przepadają.

Studenci budownictwa z płockiej filii Politechniki Warszawskiej wzięli udział w warsztatach recyklingowych przygotowanych przez lokalne Przedsiębiorstwo Gospodarstwa Odpadami (PGO). W trakcie zajęć pomogli zbudować pojazd Flintstonów, wykorzystując do tego śmieci, a konkretnie wyselekcjonowane odpady wielkogabarytowe. Dzięki oryginalnemu pomysłowi zyskały one drugie życie. Proces powstawania auta był dokumentowany, zarejestrowane materiały możecie zobaczyć na powyższym nagraniu. Budowa zajęła 5 dni. W prace zaangażowało się 18 osób: 15 studentów PW i 3 pracowników PGO – czytamy w komunikacie na stronie warszawskiej politechniki. Pojazd nie jest tylko nieruchomym modelem, lecz jeżdżącą konstrukcją. Podobnie jak w animowanym serialu, wykorzystuje jednak siłę mięśni podróżujących w nim osób.

Czytaj także: Polacy stworzyli miniaturowy radar dla służb – jak działa i co potrafi?

Walory ekologiczne całej inicjatywy to jej niejedyne atuty. Autorzy projektu postanowili wystawić efekt swojej pracy na internetową licytację, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie. Studenci Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku uczestniczący w przygotowanych przez PGO w Płocku Sp. z o. o. warsztatach recyklingowych, mieli okazję pomóc przy budowie pojazdu, jakim w bajce jeździł Fred. Materiałom, które znalazły się na śmietniku, daliśmy nowe życie, a wyjątkowy pojazd przekazujemy na licytację, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie! – napisano w opisie aukcji. Do licytacji przystąpiło sześć osób, a jej zwycięzca – którym okazała się Agencja Impuls, zamierzająca pokazywać pojazd na swoich wydarzeniach – zaoferował kwotę 1200 złotych.

źródło: Politechnika Warszawska, Facebook/PGO w Płocku, zdjęcie główne: Politechnika Warszawska

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy