Aplikacja dla rodziców uczniów

Aplikacja dla rodziców uczniów z Ukrainy wyróżniona – to efekt pracy studentów

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Aplikacja dla rodziców uczniów z Ukrainy stworzona przez absolwentów i studentów polskich uczelni zdobyła wyróżnienie w konkursie Datathon Otwarte Dane 2022. Opracowany program może pomóc rodzicom znaleźć szkołę dla dziecka. Na jakiej zasadzie działa?

School Finder, czyli aplikacja dla rodziców uczniów z Ukrainy

School Finder ma za zadanie wesprzeć uchodźców z Ukrainy w szukaniu szkoły dla swoich dzieci. Rodzice z poziomu smartfona mogą filtrować placówki oświatowe według różnych kryteriów, np. umiejętności językowych lub stopnia niepełnosprawności dziecka. Następnie można wypełnić zgłoszenie w języku polskim, angielskim lub ukraińskim. Gdy użytkownik to zrobi, do szkoły trafia e-mail z podstawowymi informacjami oraz linkiem do kolejnego komponentu systemu – webowej aplikacji dla placówek edukacyjnych. Z jej poziomu można zarządzać otrzymani zgłoszeniami, co w praktyce sprowadza się do ich zaakceptowania lub odrzucenia oraz umówienia spotkania.

Aplikację mobilną dla rodziców uczniów z Ukrainy stworzyli absolwenci Politechniki Warszawskiej i studenci Wojskowej Akademii Technicznej. Zostali oni wyróżnieni w konkursie Datathon Otwarte Dane 2022, który organizowała Kancelaria Premiera. W skład drużyny reprezentującej Wojskową Akademię Techniczną weszli studenci Wydziału Cybernetyki WAT – Kinga Arendarska i Szymon Gruszczyński oraz absolwenci Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW – Emilia Wróblewska i Bartłomiej Żyła. Studenci Wydziału Cybernetyki WAT wraz z absolwentami Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW pokazali jak technologia może zmieniać świat na lepsze – mówi płk dr inż. Rafał Kasprzyk, zastępca dziekana Wydziału Cybernetyki WAT. Studenci Wydziału Cybernetyki wchodzący w skład wyróżnionego zespołu realizują indywidualny tok nauczania – dodaje.

Czytaj także: Google The Qubit Game – zbuduj swój własny komputer kwantowy w przeglądarce

Rywalizacja w konkursie Datathon Otwarte Dane trwała całą dobę. Osiem drużyn miało za zadanie opracować rozwiązania odpowiadające na bieżące problemy społeczne, w szczególności takie, które pomogą uciekającym przed wojną mieszkańcom Ukrainy odnaleźć się w Polsce. Wśród dodatkowych założeń rywalizacji było wykorzystanie API (ang. Application Programming Interface), a także serwisu dane.gov.pl i jednego z dodatkowych źródeł.

źródło: Nauka w Polsce

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy