Przełącz się na Androida

Przełącz się na Androida – aplikacja Google umożliwia szybkie i łatwe zrezygnowanie z iPhone

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Apple już od dawna ma w Sklepie Play aplikację, która ma pomóc w przejściu z Androida na iOS. Google tolerowało ją, ponieważ ta nie łamie regulaminu jego sklepu z aplikacjami, a pozbycie się jej mogłoby wywołać istną burzę i pogorszenie relacji między firmami, które i tak są… może nie tyle wrogie, ile skomplikowane. Firma stojąca za Androidem postanowiła jednak przekuć ten stan rzeczy na swoją korzyść i właśnie wydała aplikację na iOS o wiele mówiącej nazwie: Przełącz się na Androida. I niech teraz Apple spróbuje wyrzucić ją z App Store.

Przełącz się na Androida

Przełącz się na Androida

Idea aplikacji jest prosta: ma ona ułatwić migrację z iOS na Androida. Pozwala ona posiadaczom iPhone szybko i bezpiecznie przenieść swoje dane — w tym zdjęcia, kontakty, wydarzenia z kalendarza i filmy — do nowego urządzenia z systemem Android. Bez żadnych urządzeń pośrednich, bez internetu i bez kabli.  Zwykły transfer pomiędzy dwoma urządzeniami. Co więc z plikami i danymi w iColud? W końcu nie wszystko jest w samym urządzeniu. No cóż, w przypadku multimediów te trafią do Zdjęć Google. Zaskakujące w tym wszystkim jest jednak to,  że Google nie pochwaliło się swoją aplikacją na swoim blogu. Możliwe jednak, że jest to albo niedopatrzenie, albo próba większego zainteresowania ludzi tym tematem budując wokół niego atmosferę tajemnicy. 

Zobacz też: Aplikacje w iOS są lepiej oceniane, niż na Androidzie? Użytkownicy czasami nie mają innego wyboru

Jakby nie było, to aplikacja ta powinna być dobrodziejstwem dla każdego użytkownika iOS, który chce zmienić swój mobilny ekosystem na zielonego robocika. Upraszcza ona znaczną część procesu zmiany systemu operacyjnego, który może i nie jest trudny, ale na pewno irytujący i żmudny. A tak wystarczy uruchomić aplikację, położyć obydwa smartfony obok siebie i chwilę poczekać.  Działa to więc tak samo, jak Przenieś się na iOS, chociaż działa w drugą stronę. Szkoda tylko, że w przeciwieństwie do aplikacji od Apple wersja od Google nie potrafi przenosić zakładek internetowych, kont poczty i historii wiadomości. Miejmy jednak nadzieję, że z czasem będzie rozwinięta o te i inne ważne funkcje.

Zobacz też: Android zdradza Google znacznie więcej informacji o nas, niż iOS przekazuje ich Apple

Oczywiście wciąż będą wymagane pewne działania ze strony użytkownika obejmujące odnalezienie i zainstalowanie potrzebnych mu aplikacji w Sklepie Play oraz zalogowanie się na interesujące go platformy. Jednak raczej nie ma co liczyć na to, że i pod tym względem dojdziemy do pełnej automatyzacji przy zmianie systemu — a przynajmniej nie stanie się to w najbliższym czasie. Wciąż to jednak znacznie mniej roboty niż na przykład kopiowanie każdego wpisu z kalendarza, prawda?

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy