No Man's Sky: Outlaws

Twórcy No Man’s Sky zachęcają graczy do piractwa

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

No Man’s Sky to najlepszy przykład niespełnionych obietnic, których autorzy robią wszystko, aby odpokutować to, że zawiedli zaufanie nabywców swojego tytułu. I tak treści, które w przypadku innych gier byłyby elementem płatnego DLC, tutaj pojawiają się w formie darmowych aktualizacji. I nie mowa tu tylko o tym, czego twórcy nie dowieźli na czas, ale także o zupełnych nowościach. Jedną z nich jestat aktualizacja 3.85, która nosi nazwę No Man’s Sky: Outlaws, której podtytuł oznacza banitów. 

No Man’s Sky: Outlaws

Przez banitów rozumie się w tym przypadku maruderów i piratów. Dodaje ona do gry mnóstwo nowej zawartości, w tym misje, statki kosmiczne, rajdy planetarne i co najważniejsze: pozwala ona graczom stać się piratami, a wręcz zachęca by, chociaż na chwilę zejść ze ścieżki naukowca-odkrywcy-handlarza. Oczywiście gra zawsze pozwalała w pewnym stopniu na piractwo, jednak teraz gra mocno rozszerza ten aspekt, czyniąc go wyjątkowym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Galaktyka jest teraz pełna systemów wyjętych spod prawa. Miejsca te różnią się znacznie od przestrzeni cywilizowanej. Po pierwsze, nie ma tam wartowników, co czyni je idealnym miejscem dla banitów do zakładania baz i prowadzenia nielegalnego handlu. Nawet niektóre stacje kosmiczne zostały przejęte przez grupy przestępcze i są przyjaźnie nastawione do banitów, którzy chcą robić z nimi interesy.

Zobacz też: No Man’s Sky z rozgrywką multiplatformową – twórcy zapowiedzieli crossplay

No dobrze, ale co takiego pirat może teraz robić, poza odwiedzaniem miejsc, których wcześniej nie było? Otóż od teraz gracze mogą przemycać przedmioty z nielegalnego systemu i odsprzedawać je z ogromnym zyskiem w normalnym systemie. Statki towarowe mogą teraz pomieścić więcej, dzięki czemu przemyt staje się bardziej opłacalny i satysfakcjonujący. Oczywiście to wcale nie będzie takie proste zajęcie: patrole wartownicze będą skanować statki graczy w poszukiwaniu kontrabandy i odpowiednio reagować. W takim wypadku pomocne mogą się okazać podrobione dokumenty. Te mają być kluczowe dla misji fabularnych. Dodatkowo będzie można wynająć skrzydłowych, czy obstawiać walki psów. Czym jednak byłby pirat bez żaglowca? I tak oto do gry trafią Statki Solarne, czyli wyposażone w żagle słoneczne. Te nie są po prostu przerobionymi statkami kosmicznymi. Mają unikalne właściwości i systemy uzbrojenia. Mogą też podróżować znacznie dalej dzięki temu, że ich żagle zaprzęgają się w wiatr słoneczny, przez co nie wymagają klasycznego napędu. I… to tylko kilka z najciekawszych funkcji, które zawitały do gry z aktualizacją. Twórcy umieścili ich znacznie więcej, a także dokonali licznych poprawek.

Źródło: TechSpot

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy