ładowarki do telefonów staną przy granicy

Ogromne ładowarki do telefonów staną przy granicy polsko-ukraińskiej. Jakie mają parametry?

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Przy granicy Polski z Ukrainą pojawią się ładowarki do telefonów o pokaźnych rozmiarach. Twórcami urządzeń są pracownicy Sieci Badawczej Łukasiewicz. Instalacje mają za zadanie służyć uchodźcom z Ukrainy, którym rozładowały się komórki. Wiemy już, w jakich lokalizacjach pojawi się sprzęt.

Takie ładowarki do telefonów staną przy granicy

fot. mat. prasowe

Operatorzy komórkowi wspierają uchodźców z Ukrainy, rozdając im darmowe karty SIM, przyznając pakiety minut i SMS-ów oraz współpracując z ukraińskimi telekomami, by warunki ofertowe były korzystniejsze. Żeby jednak móc nawiązać kontakt z bliskimi, niezbędny jest działający telefon. Po długiej podróży komórki uchodźców mogą być rozładowane. W rozwiązaniu problemu mają pomóc ładowarki stworzone przez pracowników Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Urządzenia mogą być zainstalowane w praktycznie każdym miejscu, w którym znajduje się zwykłe gniazdko 230 Volt. Ładowarki są przystosowane do działania wewnątrz budynków. Każda z nich ma 18 kieszeni, które pozwalają na jednoczesne ładowanie urządzeń wyposażonych w złącza USB. Maksymalny pobór mocy to 200 Wat.

Wielu uchodźców z Ukrainy, którzy docierają do Polski, boryka się z problemem rozładowanego telefonu komórkowego, nie może powiadomić najbliższych, że są już bezpieczni. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, zainstalujemy stacje ładowania urządzeń mobilnych, które ułatwią im szybsze i sprawniejsze kontakty z najbliższymi. Dzięki temu będą mogli powiadomić ich, że już bezpiecznie dotarli do Polski – mówi Marcin Kraska, wiceprezes Centrum Łukasiewicz. Przedstawiciele Sieci Badawczej Łukasiewicz razem z włodarzami miast wytypowali trzy lokalizacje na nowe ładowarki. Urządzenia już trafiły do Tomaszowa Lubelskiego (ul. Sportowa 5 i Wyspiańskiego 8) oraz Lubyczy Królewskiej (ul. Jana 3 Sobieskiego nr 5).

Czytaj także: Kiedy ładować telefon? Nasze wskazówki jak zadbać o baterię smartfona

W marcu przy Dworcu Wschodnim w Warszawie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy otworzyła punkt humanitarny dla uchodźców. Pojawił się tam Play, który również umożliwiał naładowanie telefonów komórkowych. Osoby przyjeżdżające zza wschodniej granicy mogły też skorzystać z pomocy w rejestracji numeru i aktywacji promocyjnych pakietów.

źródło: informacja prasowa, zdjęcie główne: mat. prasowe

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy