Sony prawdopodobnie pokaże kolejny smartfon dopiero jesienią 2016

Adrian Smorąg Newsy 2015-09-29

sony-xperia-z4-curved-concept-design

 

 

Od dłuższego czasu dyskutuje się o możliwym powrocie Sony do wydawania tylko jednego flagowca rocznie – jak dotąd wszelkie plotki na ten temat nie znajdowały potwierdzenia w rzeczywistości. Wiosną, gdy Sony opóźniło premierę Z3+ wiele osób było prawie pewne, że Sony przechodzi na roczny cykl premier. Szybko się jednak okazało, że mylili się bo rynek doczekał się nowego modelu tylko trochę później. Dyskusja ożyła ponownie latem, gdy zbliżała się tradycyjna data premiery kolejnych flagowców Sony, które ostatecznie pojawiły się oficjalnie 2 września na targach IFA. Minęło kilkanaście dni, a temat znowu powrócił.  Czy Sony ponownie zaprezentuje za kilka miesięcy nowy model (a raczej odświeżoną wersję Z5), czy też następnego smartfona doczekamy się dopiero jesienią?

 

 

 

 

Tym razem pojawiły się solidne podstawy do tego, by nie oczekiwać premiery nowej Xperii za 6 miesięcy. W powyższym filmie Rikke Gertsen Constein  – projektantka w Sony Mobile – omawia design flagowej serii Z tego koncernu. Zapytana o plany na kolejne lata potwierdziła, że pracują obecnie nad wzornictwem na drugą połowę 2016 roku oraz na lata 2017 i 2018.

 

Pominięcie w wywiadzie pierwszej połowy 2016 roku przez projektantkę smartfonów pozwala stwierdzić, że Sony faktycznie zrezygnuje z dwóch premier flagowych urządzeń w ciągu roku i następcę Z5 zobaczymy dopiero w drugiej połowie roku (najpewniej tradycyjnie na targach IFA). Rezygnacja z dwóch modeli rocznie to Waszym zdaniem dobra decyzja?

 

 

Źródło: Xperiablog.net, własne


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x