nexus-7
Nexus 7 to najnowszy tablet Asusa, który został wyprodukowany przy ścisłej współpracy z Google. Od kilku tygodni jest on dostępny do nabycia w wybranych regionach świata i w krótkim czasie został okrzyknięty mianem najlepszego tabletu z Androidem w historii. Dziś pracownicy Asusa postanowili podzielić się ze światem interesującymi szczegółami na temat genezy Nexusa 7, która sięga początku tego roku.

Nie jest tajemnicą, że główną inspiracją dla tabletu Google był zaprezentowany podczas targów CES 2012 Asus Memo 370T, który miał posiadać ekran o przekątnej 7″ i kosztować w granicach 250$. Pracownicy Asusa potwierdzili, że wkrótce po ukazaniu tego urządzenia zgłosili się do nich przedstawiciele Google i zaproponowali nawiązanie współpracy. Miało to miejsce jeszcze w styczniu bieżącego roku, natomiast masowa produkcja Nexusa 7 ruszyła już w maju. Oznacza to, że Asus miał niecałe cztery miesiące na precyzyjne zaprojektowanie urządzenia, dopracowanie wszelkich szczegółów i przeprowadzenie wymaganych testów.

Przyjęło się, że standardowo tego typu produkt potrzebuje od sześciu do dwunastu miesięcy, by móc zostać wprowadzonym do sprzedaży. Tajwański producent miał więc naprawdę niewiele czasu na przygotowanie Nexusa 7, przed którym stawiano wielkie oczekiwania. Posiadanie tabletu Memo 370T, który można było wykorzystać jako wzór okazało się niezwykle pomocne. Pracownicy Asusa twierdzą, że wyzwaniem było podołać wszystkim rygorystycznym wymaganiom ustalonym przez Google – nowy tablet miał  być poręczny, tani, a przede wszystkim wydajny. Nie było mowy o żadnym kompromisie.

Jeżeli wierzyć aktualnym wynikom sprzedaży, to zamierzenia te zostały w pełni zrealizowane. Nexus 7 rozchodzi się jak na pniu i w wielu miejscach sprzedano juz cały nakład tego tabletu. Mamy nadzieję, że trafi on do Polski jak najszybciej, byśmy również my mogli przekonać się jak udany jest pierwszy owoc współpracy Google i Asusa.

źródło: pocketnow.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski