Android umacnia się w fotelu lidera na rynku smartfonów

1 minuta czytania
Komentarze

android-kingW dniu dzisiejszym zostały opublikowane najnowsze statystyki przedstawiające wyniki sprzedaży wszystkich smartfonów na świecie w drugim kwartale bieżącego roku. Według nich Android jest niekwestionowanym liderem na rynku i ponad 68% sprzedanych urządzeń było wyposażonych w mobilny system od Google. Na drugim miejscu znalazł się iOS z wynikiem 17%, natomiast w tyle pozostały inne platformy, między innymi Windows Phone, któremu udało się zdobyć tylko 3,5% rynku smartfonów.

sales-stats-q2-2012

Znakomity rezultat Androida jest o ponad 20% wyższy niż w tym samym okresie w roku 2011, co pokazuje, że system ten wciąż dynamicznie się rozwija. Wynik ten w dużej mierze jest zasługą Samsunga, który na chwilę obecną jest najpopularniejszym producentem smartfonów na świecie – 44% wszystkich urządzeń z Androidem pochodzi właśnie z fabryk tej koreańskiej firmy.

Najnowsze statystyki pokazały, że aktualnie na rynku smartfonów liczą się wyłącznie dwaj gracze – Google oraz Apple. Windows Phone nie odniósł sukcesu i w drugim kwartale sprzedano tylko 5,4 miliona urządzeń z tym systemem – jeżeli przypomnimy sobie, że nowy Samsung Galaxy S3 znalazł już ponad 10 milionów nabywców, to dobitnie uzmysławia to skalę porażki platformy Microsoftu. Maleje również ilość sprzedanych BlackBerry oraz smartfonów z Symbianem i nic nie wskazuje na to, by ten trend miał się wkrótce zatrzymać. Jesteśmy ciekawi, jak na przyszłe statystyki wpłynie premiera nowego iPhone’a (która przyniesie ze sobą spadek cen poprzednich modeli) i czy Androidowi uda się utrzymać nad konkurencją tak dużą przewagę.

źródło: androidandme.com 

Motyw