samsung galaxy note 5 oficjalnie basdksakjsa

 
Samsung osiągnął niesamowity sukces ze swoimi smartfonami Galaxy, dzięki którym okupuje czołówki list sprzedaży tych urządzeń w wielu krajach. Bardzo dobrze firma radziła sobie zawsze też w Niemczech, ale po raz pierwszy utraciła część tego rynku. Producent nadal pozostaje liderem, wyprzedzając Apple i Sony, jednak spadek sprzedaży jest zauważalny i mógłby zostać pogłębiony w przyszłości.
 
Według raportu udział Samsunga w rynku niemieckim wynosił 45% w marcu tego roku. Sześć miesięcy później dana ta wynosiła 43%. Konkurenci pozostają mimo wszystko w tyle z wynikami 21% dla Apple oraz 8% dla Sony. Samsung stara się opierać sprzedaż na słuchawkach flagowych. Ostatnio producent nawet obniżył ceny, aby bardziej zachęcić klientów do zakupu. Jednak wielu analityków twierdzi, że to właśnie decyzja o nie wypuszczaniu Galaxy Note 5 na wiele rynków, będzie miała zły wpływ na wskaźniki sprzedaży spółki. Niby 2% to nie dużo, ale tak naprawdę seria smartfonów z rysikirm zawsze cieszyła się jesienią popularnością wśród konsumentów. Jeden nowy model dostępny w tym kwartale, do którego klienci się nie przyzwyczaili (i który nie wszystkim się podoba i pasuje – mowa oczywiście o Galaxy S6 Edge+) to zła decyzja. Firma jak najszybciej powinna wprowadzić Galaxy Note 5 w Europie, w przeciwnym razie grozi jej dalszy nieznaczny spadek w udziale w rynku smartfonów.
 
źródło: sammobile

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.