ouya-1

Do zakończenia wsparcia projektu OUYA na stronie kickstarter.com pozostało już niewiele czasu. Ostatnie godziny zaowocowały dla graczy wieloma pozytywnymi informacjami dotyczącymi tej nietypowej konsoli. Czego się dowiedzieliśmy?

Muszę przyznać, że OUYA jest w redakcji jednym z ulubionych tematów do rozmów. Pozytywny fenomen, jaki stworzyło to niepozorne urządzenie daje wiarę w to, że Android może sprawdzić się nie tylko w urządzeniach mobilnych, ale również w stacjonarnej konsoli, przeznaczonej przede wszystkim do grania. Dla osób, które przespały ostatni miesiąc – podstawowe informacje dotyczące OUYA.

ouya-koniecPieniądze uzbierane od darczyńców właśnie przekroczyły sumę 8 milionów dolarów!

Ostatnie dni przyniosły ze sobą kolejne ciekawe doniesienia na temat OUYA. Kilka dni wcześniej ogłoszono oficjalne wsparcie urządzenia ze strony znanego japońskiego studia Square Enix. Zapowiedziano również obsługę popularnego serwisu z teledyskami – Vevo. Następnie twórcy oznajmili, że na konsoli pojawi się XBMC – multiplatformowa aplikacja typu „media center”, obsługująca wiele formatów muzyki czy wideo.

Jak wspominaliśmy w ostatnim podcaście, jednym z czynników decydujących o sukcesie projektu będzie wsparcie znanych deweloperów. Na szczęście autorzy nie zawiedli – w dniu dzisiejszym wyszło na jaw, że na konsolę tworzyć będzie popularne japońskie studio Namco Bandai. Są to twórcy takich hitów, jak seria Tekken, Soulcalibur czy Ridge Racer. Obiecali oni, że na OUYA postarają się przenieść kilka swoich najpopularniejszych tytułów. Tekken na konsoli za 100 dolarów? Jestem za!

Oprócz tego zapowiedziano też obsługę do czterech kontrolerów oraz wsparcie aplikacji Plex. Jeżeli w końcu przekonaliście się do zakupu OUYA, zapraszam do serwisu kickstarter. Do końca akcji pozostało zaledwie 10 godzin!

źródła: phandroid.com, kickstarter.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Podlaszewski

Moje zainteresowania skupiają się głównie wokół gier wideo, komputerów i ogólnie nowych technologii. Interesuję się również fotografią. Moją pasją i ulubionym sportem jest snowboarding.