ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Gameklip – coś dla graczy

Autor: Krzysztof Podlaszewski Kategoria: Newsy
gameklip

Granie na smartfonach stale zyskuje na popularności. Pomimo niezaprzeczalnych zalet, nie jest to jednak rozwiązaniem idealne – jednym z elementów ograniczających jest sposób sterowania. Nie oszukujmy się, dotykowy ekran nie jest zbyt precyzyjnym ani wygodnym kontrolerem.

Ciekawym rozwiązaniem na tę niedogodność może być wykorzystanie gamepada – specjalne aplikacje (wymagające roota) umożliwiają podłączenie Dualshocka 3 do smartfona. Ostatnio ujawniono dość ciekawy projekt, który rozwija ten pomysł. Amerykanin Ryan French stworzył Gameklip – uchwyt, łączący ze sobą smartfona i gamepada. Więcej dowiecie się z poniższego nagrania:

Gameklip wykonany jest z twardego plastiku, przez co różne modele smartfonów wymagają dostosowanych do nich uchwytów. Dostępne są dwie wersje – bezprzewodowa (samo mocowanie, wymaga roota), oraz przewodowa, wykorzystująca kabelek dołączony do zestawu (sprawdzona tylko na Galaxy S III). Póki co twórca oferuje mocowania do kilku najpopularniejszych smartfonów, ale obiecuje również możliwość wyprodukowania Gameklipów dla większości innych urządzeń na żądanie.

Gameklip zamówić można tutaj – jego koszt to 15 dolarów za wariant bezprzewodowy oraz 23 dolary za zestaw z kabelkiem. Możliwa jest wysyłka za granicę, również do Polski – PayPal nalicza wtedy dodatkową opłatę. Jak uważacie, czy ten gadżet ma szansę odnieść sukces?

źródła: phandroid.com, thegameklip.com

Sprawdź najnowsze wpisy