Chrome Web Store wyróżni najlepsze rozszerzenia

W Chrome Web Store wysokiej klasy rozszerzenia będą wyróżnione

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Chrome Web Store to śmietnik pełen niebezpiecznych rozszerzeń. Z drugiej strony jeśli się wie, czego się szuka, to można w nim znaleźć masę naprawdę użytecznych rozszerzeń. Nowy standard Manifest V3 miał na celu naprawić niektóre z nadmiernych uprawnień domyślnie nadawanych rozszerzeniom przeglądarki, co było krokiem w dobrym kierunku. Jednak to pomaga w pozbyciu się niebezpiecznych rozszerzeń, ale nie śmieci. I o ile to nie będzie możliwe, tak znalezienie tych lepszych rozwiązań stanie się o wiele prostsze: otóż Chrome Web Store wyróżni najlepsze rozszerzenia.

Chrome Web Store wyróżni najlepsze rozszerzenia

Chrome Web Store wyróżni najlepsze rozszerzenia

Google wysłało twórcom rozszerzeń e-mail o następującej treści:

Z radością ogłaszamy dwie nowe odznaki rozszerzeń: odznakę Featured i odznakę Established publisher. Obie te odznaki pojawią się w sklepie w ciągu najbliższych kilku tygodni. Programiści, którzy zdobędą te odznaki, mogą uzyskać wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania i filtrowania, a także mogą zobaczyć, że ich rozszerzenia pojawiają się w specjalnych promocjach zarówno w Chrome Web Store, jak i poza nim. Deweloperzy, którzy zdobędą te odznaki, mogą otrzymać wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania i filtrowania. Odznaka Featured, będzie przyznawana rozszerzeniom, które przestrzegają naszych najlepszych praktyk technicznych i spełniają wysokie standardy w zakresie doświadczenia użytkownika i projektowania.

Oznacza to, że jest to odznaka uznaniowa i to zespół Google sam ma ustalać czy czyjeś rozszerzenie na nią zasługuje, czy też nie. Jednak aby w ogóle mieć jakieś szanse na jej otrzymanie należy samemu zgłosić swoje rozszerzenie do weryfikacji. Bez tego nie ma nawet co liczyć na to, że ktoś odkryje nasze rozszerzenie i postanowi nas za nie wynagrodzić.

Zobacz też: Wiemy, kiedy blokowanie reklam w Chrome przestanie działać jak należy

Odznaka established publisher, którą w wolnym tłumaczeniu można uznać za odznakę wydawcy o ugruntowanej pozycji, będzie przyznawana automatycznie deweloperom i kontom wydawców, które zostały zweryfikowane i mają stałą, pozytywną historię korzystania z usług Google oraz przestrzegają zasad Programu dla deweloperów. Oznacza to, że Ci, którzy nie łamią zasad prędzej czy później ją otrzymają. Warto jednak podkreślić, że łamanie zasad nie musi od razu oznaczać działań nielegalnych lub szkodliwych dla użytkowników. Dość kontrowersyjnym tematem są tu na przykład blokery reklam, których autorzy raczej nie mogą na nią liczyć. Warto także dodać, że Mianifest V3 znacznie ogranicza działanie wszelkich blokerów reklam. Dlatego też nie wszyscy będą zadowoleni z ogółu zmian wprowadzonych przez Google.

Źródło: XDA

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy