Microsoft może dotować Nokię za pieniądze uzyskane z licencji

Newsy

Według ostatnich szacunków firmy Trefis Microsoft na urządzeniach z systemem Android zarabia kwartalnie około 700 milionów dolarów. Według danych Samsung oddaje koncernowi z Redmont około 12-13 dolarów za każde sprzedane urządzenie, zaś HTC około 10 dolarów. Oczywiście podane kwoty są orientacyjne, jednak Trefis szacuje, że miliony, które ściąga Microsoft wystarczają w zupełności w dotowaniu Nokii, której to gigant przekazuje 250 milionów dolarów kwartalnie. Wynika z tego, że Microsoft jest w stanie finansować własne inwestycje na rynku smartfonów i systemów mobilnych za pieniądze uzyskane z udostępniania licencji.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Źródło: Trefis


Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x