Według ostatnich szacunków firmy Trefis Microsoft na urządzeniach z systemem Android zarabia kwartalnie około 700 milionów dolarów. Według danych Samsung oddaje koncernowi z Redmont około 12-13 dolarów za każde sprzedane urządzenie, zaś HTC około 10 dolarów. Oczywiście podane kwoty są orientacyjne, jednak Trefis szacuje, że miliony, które ściąga Microsoft wystarczają w zupełności w dotowaniu Nokii, której to gigant przekazuje 250 milionów dolarów kwartalnie. Wynika z tego, że Microsoft jest w stanie finansować własne inwestycje na rynku smartfonów i systemów mobilnych za pieniądze uzyskane z udostępniania licencji.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Źródło: Trefis
Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.