Xiaomi-Mi-5-specs

 

Najnowszy smartfon spod stajni Xiaomi który ma być wyposażny w najnowszy procesor Qualcomma może zostać uruchomiony jeszcze w tym roku.  Jeśli informacje płynące z Chin nie są fałszywe, to Xiami Mi 5 może znaleźć swoich pierwszych nabywców już pod koniec roku. Tak przynajmniej twierdzi chiński analityk Pan Jiutang, który w przeszłości wiele razy poprawnie typował zbliżające się premiery.

 

Xiaomi Mi 5 ma być pierwszym smartfonem ze Snapdragonem 820, ale co ciekawe, wcześniejsze informacje prognozowały pierwsze urządzenia ze SD820 dopiero w pierwszym kwartale 2016.

 

Samo urządzenie ma zwracać uwagę głównie poprzez swój 5.3 calowy wyświetlacz QHD, 4 GB RAM, wyżej wspomniany procesor, 16/32GB pamięci wewnętrznej, aparat 16 MP oraz 8 MP na froncie, czytnik linii papilarnych oraz port USB typu C. Po wyjęciu z pudełka będziemy mieli do dyspozycji Androida w wersji 5.1.

 

Na temat samego urządzenia nie wiemy jeszcze zbyt wiele, ale za sprawą procesora w który ma być wyposażony Mi 5 trudno przejść obok całej sprawy obojętnie. Do samej premiery będziemy zalewani kolejnymi informacjami więc pozostaje nam jedynie wierzyć, że już na gwiazdkę smartfon będzie dostępny dla chętnych nabywców.

 

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.